Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/08/749

Briselē, 2008. gada 15. maijā

Lai aizsargātu patērētājus, ES un UEFA izveido palīdzības līniju līdzjutējiem, kas dosies uz futbola čempionātu EURO 2008

ES patērētāju tiesību komisāre Meglena Kuneva šodien pavēstīja, ka sākusies ES un UEFA informācijas kampaņa un izveidota palīdzības līnija, kurā līdzjutēji, kas dosies uz 2008. gada Eiropas futbola čempionātu, varēs meklēt informāciju par patērētāju tiesībām un atbalstu problēmsituācijās. Informācijas kampaņa būs veltīta ar patērētāju tiesībām saistītiem jautājumiem: ko iesākt ar viltotām biļetēm, kur likt biļeti, ja līdzjutējs saslimis, kā ceļot ar lidmašīnu, kādas ir viesabonēšanas izmaksas, kā izmantot ES veselības apdrošināšanu un kā iepirkties ārzemēs. No šodienas tīmekļa vietnē www.euro2008.com un Eiropas Komisijas vietnē www.supportersrights.eu ir pieejams ES un UEFA patērētāju ceļvedis, kurā skaidri formulēti padomi līdzjutējiem, kas dodas uz sacīkstēm. Visu sacensību laiku no 2008. gada 1. jūnija visās ES valodās darbosies patērētāju tiesību aizsardzības bezmaksas tālruņa līnija 00800 6 7 8 9 10 11.

Komisāre Kuneva norādīja: „Mūsu nostāja ir skaidra. Eiropas pilsoņiem ir stingri noteiktas tiesības. Uzziniet tās un izmantojiet! Vēlamies, lai futbola līdzjutēji, dodamies uz 2008. gada Eiropas čempionātu, brīnišķīgi pavadītu laiku, un, ja viņi apzināsies savas tiesības, tas viņiem noteikti izdosies. Šīs kampaņas uzdevums ir sniegt praktiskus, uz patērētājiem orientētus ieteikumus. Ceļvedī doti 10 padomi, kas jāpatur prātā, pirms dodaties ceļā. Turklāt, ja sacensību norises vietā jums rodas sarežģījumi, zvaniet palīdzības līnijai! Lai izdodas piedzīvot daudz patīkamu mirkļu!

UEFA priekšsēdētājs Mišels Platīni sacīja: „Man ir prieks par UEFA un Eiropas Komisijas kopdarbu palīdzības līnijas un ceļveža izveidē. Šis veikums palīdzēs līdzjutējiem no visām valstīm izbaudīt laiku, ko viņi pavadīs Austrijā un Šveicē.

Palīdzības līnija

ES patērētājiem domātā palīdzības līnija darbosies visu 2008. gada jūniju, atbildot uz dažnedažādiem jautājumiem, ko uzdos līdzjutēji par patērētāju tiesībām: par tiesībām, kas izmantojamas, ja atceļ lidmašīnas reisu, par to, kā rīkoties, ja gadījies nopirkt bojātu preci, un kā darbojas medicīnas apdrošināšana. Zvani no jebkuras ES valsts uz palīdzības līniju, ko apkalpo dienests Europe Direct, ir bez maksas[1], un sarunāties ar operatoriem iespējams visās ES oficiālajās valodās.

Līdzjutēji ik dienas no plkst. 9.00 līdz 18.30 pēc Viduseiropas laika no visas ES var zvanīt pa tālruni 00 800 6 7 8 9 10 11. Zvanītāji no visas pasaules var izmantot parasto numuru + 32-2-299.96.96. Par to jāmaksā parastā maksa. Šo numuru ieteicams izmantot zvanītājiem no Šveices.

Palīdzības līnija sniegs atbildes uz jautājumiem, kas interesē patērētājus — par lidmašīnu pasažieru un pircēju tiesībām, par mobilo tālruņu viesabonēšanas maksu un biļešu iegādi — tā, kā rakstīts ceļvedī. Ja jautājumi nav tieši saistīti ar patērētāju tiesībām, palīdzības līnijas operatori, ja vien būs iespējams, piedāvās meklēt palīdzību citos kontaktpunktos.

Papildu informācija
ES un UEFA informācijas kampaņu atbalsta 27 Eiropas patērētāju informācijas centri (ECC Net). Patērētāju informācijas centru tīkls līdzjutējus pirms došanās ceļā informēs par patērētāju tiesībām un papildus atbalstīs tos saziņā ar uzņēmumiem un sūdzību izmeklēšanā, kad līdzjutēji atgriezīsies mājās. Minēto 27 patērētāju informācijas centru saraksts atrodams internetā:

http://ec.europa.eu/consumers/redress_cons/docs/ecc_network_centers.pdf.

Patērētāju informācijas centri ir, piemēram, Norvēģijā un Islandē, kas ir Eiropas Ekonomikas zonas valstis, bet Šveicē tāda centra nav.
Eiropas patērētāju informācijas centrs Austrijā būs gatavs palīdzēt līdzjutējiem un patērētājiem, kas ieradīsies uz sacīkstēm šajā valstī. Daudz noderīgas informācijas par patērētāju tiesībām un sacensībām atrodams vācu un angļu valodā tīmekļa vietnē EURO 2008:

www.europakonsument.at/euro2008

Patērētāji un līdzjutēji Austrijā var zvanīt arī uz Eiropas patērētāju informācijas centra karsto tālruni 0810 - 810 225 (iespējams sarunāties vāciski un angliski, pieejams tikai Austrijā).

Vispārīga informācija par UEFA EURO 2008

EURO ir UEFA Eiropas futbola čempionāts, ka notiek reizi četros gados. Šogad to kopā rīko Austrija un Šveice. Gaidāms, ka sacīkstes apmeklēs ap 5 miljoniem futbola līdzjutēju. Viņiem būs iespējams skatīties spēles stadionos un vērot tās lielajos ekrānos, kas būs izvietoti īpaši izraudzītās zonās.

Čempionāta atklāšanas spēle notiks 7. jūnijā Bāzelē, noslēguma mačs — 29. jūnijā Vīnē. Šis sporta pasākums risināsies astoņās divu valstu pilsētās. Spēkiem mērosies pavisam 16 komandas, kas būs sadalītas četrās grupās, un katrā grupā būs četras komandas. A grupa: Šveice, Čehija, Portugāle un Turcija. B grupa: Austrija, Horvātija, Vācija un Polija. C grupa: Nīderlande, Itālija, Rumānija un Francija. D grupa: Grieķija, Zviedrija, Spānija un Krievija.

Sīkāka informācija par 2008. gada Eiropas futbola čempionātu

http://www.euro2008.com

Sīkāka informācija par patērētāju tiesībām

http://ec.europa.eu/consumers/index_en.htm

Sīkāka informācija par dienestu Europe Direct

http://ec.europa.eu/europedirect/index_en.htm


[1] Daži mobilo telefonu operatori liedz pieeju numuriem, kas sākas ar 00800, vai arī šis zvans ir par maksu.

Dažkārt jāmaksā arī par zvaniem no telefona kabīnēm un viesnīcām.


Side Bar