Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/08/749

Briuselis, 2008 m. gegužės 15 d.

Vartotojų politika. EU ir UEFA į futbolo čempionatą EURO 2008 vykstantiems sirgaliams pradeda teikti pagalbos linijos paslaugą

Už vartotojų apsaugą atsakinga ES Komisijos narė Meglena Kuneva šiandien pranešė apie pradedamą ES ir UEFA informacinę kampaniją bei naują pagalbos liniją, kurių paskirtis – patarti į EURO 2008 keliaujantiems sirgaliams vartotojų teisių klausimais ir padėti, jei jie patiria sunkumų. Ši kampanija susijusi su vartotojų apsaugos klausimais, kaip antai: suklastoti bilietai į rungtynes, bilietų perdavimas susirgus, kelionės oro transportu, tarptinklinio ryšio mokesčiai, ES sveikatos apsauga ir pirkimo kitoje šalyje problemos. ES ir UEFA vartotojams skirtą elektroninę brošiūrą, kurioje išdėstyti konkretūs patarimai į čempionatą keliaujantiems sirgaliams, nuo šiandien galima rasti adresu www.euro2008.com bei Europos Komisijos svetainėje www.supportersrights.eu. Nemokama vartotojų teisių pagalbos linijos paslauga bus teikiama visomis ES kalbomis per visą čempionatą nuo 2008 m. birželio 1 d. Nemokamas sirgalių teisių pagalbos linijos tel. 00800 6 7 8 9 10 11.

Komisijos narė M. Kuneva pasakė: „Mes dar kartą patvirtiname: jūsų, kaip ES piliečių, vartotojų teisės labai tvirtos. Žinokite jas ir naudokitės jomis! Siekiame, kad į EURO 2008 vykstančių sirgalių kelionė būtų kuo sklandesnė, o tai, kad jie žino vartotojų teises, jiems labai padės. Šia kampanija siekiama vartotojams duoti praktinių patarimų, susijusių su vartotojų apsauga. Brošiūroje išdėstyta 10 dalykų, kuriuos reikėtų žinoti prieš išvykstant, ir nurodyta pagalbos linija, kurios numeriu reikėtų kreiptis, jei kiltų problemų atvykus. Smagaus čempionato!“

UEFA prezidentas Michelis Platini teigė: „Džiaugiuosi, kad UEFA ir Europos Komisija dirbdamos išvien įsteigė pagalbos liniją ir išleido vadovą. Ši iniciatyva padės visų šalių sirgaliams gerai praleisti laiką Austrijoje ir Šveicarijoje.“

Pagalbos linija

ES vartotojų pagalbos linija veiks visą 2008 m. birželį. Jos darbuotojai atsakys į sirgalių klausimus, susijusius su vartotojų teisėmis, kaip antai: kokias teises turi vartotojas, jei skrydis atšaukiamas, ką daryti, jei nusipirktas produktas turi trūkumų, koks medicininis draudimas jiems priklauso. Pagalbos linijos paslauga, kuri teikiama pasitelkiant tarnybą „Europe Direct“, yra nemokama[1] skambinant iš bet kurios ES šalies. Taip pat ji teikiama visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

Sirgaliai ir vartotojai gali skambinti iš bet kurios Europos šalies nuo 9 val. iki 18 val. 30 min. Vidurio Europos laiku darbo dienomis tel. 00 800 6 7 8 9 10 11. Standartiniu tel. + 32 2 299 96 96 galima skambinti iš bet kurios pasaulio šalies (taikomi įprasti tarifai). Šiuo numeriu rekomenduojama skambinti sirgaliams, skambinantiems iš Šveicarijos.

Pagalbos linijos darbuotojai padės spręsti brošiūroje nurodytus su vartotojų apsauga susijusius klausimus, pvz., oro transporto keleivių teisės, pirkėjų teisės, tarptinklinio mobiliojo ryšio mokesčiai ir bilietų pardavimas. Jei klausimai nėra tiesiogiai susiję su vartotojų apsauga, pagalbos linijos darbuotojai, jei įmanoma, nurodys kitus informacijos centrus, galinčius suteikti pagalbą.

Trūksta informacijos?

EU ir UEFA kampanija vykdoma pasitelkiant 27 Europos vartotojų centrus. Europos vartotojų centrų tinklas sirgaliams teiks su vartotojų apsaugos klausimais susijusius patarimus prieš išvykstant ir papildomą pagalbą – padės susisiekti su bendrovėmis arba sekti, kaip reaguojama į skundus – jiems sugrįžus. 27 Europos vartotojų centrų sąrašą galima rasti šiuo adresu:

http://ec.europa.eu/consumers/redress_cons/docs/ecc_network_centers.pdf

Europos vartotojų centrai įkurti Norvegijoje ir Islandijoje, priklausančiose Europos ekonominei erdvei, tačiau Šveicarijoje tokio centro nėra.

Europos vartotojų centras Austrijoje stengsis padėti sirgaliams ir vartotojams, dalyvausiantiems numatytuose renginiuose šioje šalyje. Daug naudingos informacijos apie vartotojų teises ir apie čempionatą anglų bei vokiečių kalbomis pateikiama EURO 2008 svetainėje šiuo adresu:

www.europakonsument.at/euro2008

Vartotojai ir sirgaliai Austrijoje taip pat gali kreiptis Europos vartotojų centro pagalbos telefonu 0810 810 225 (paslauga vokiečių ir anglų kalbomis teikiama tik Austrijoje) .

Bendroji informacija. UEFA EURO 2008

„EURO“ yra UEFA Europos futbolo čempionatas, vykstantis kas ketverius metus. UEFA EURO 2008 vyks Austrijoje ir Šveicarijoje, kurios yra šio renginio šalys šeimininkės. Tikimasi, kad į čempionatą atvyks apie 5 mln. futbolo sirgalių, kurie stebės rungtynes tiek stadionuose, tiek ir specialiai sirgaliams skirtose vietose įrengtuose dideliuose ekranuose.

Pirmosios rungtynės įvyks birželio 7 d. Bazelyje, baigiamosios – birželio 29 d. Vienoje. Varžybos vyks aštuoniuose abiejų šalių miestuose. Iš viso čempionate dalyvaus 16 komandų, kurios suskirstytos į keturias grupes po keturias komandas. A grupė: Šveicarija, Čekija, Portugalija ir Turkija; B grupė: Austrija, Kroatija, Vokietija ir Lenkija; C grupė: Nyderlandai, Italija, Rumunija ir Prancūzija; D grupė: Graikija, Švedija, Ispanija ir Rusija.

Daugiau informacijos apie čempionatą EURO 2008:

Žr. http://www.euro2008.com

Daugiau informacijos apie vartotojų teises:

http://ec.europa.eu/consumers/index_en.htm

Daugiau informacijos apie tarnybą „Europe Direct“:

http://ec.europa.eu/europedirect/index_en.htm


[1] * Kai kurie mobiliojo ryšio operatoriai neleidžia naudotis 00800 numeriais arba ima mokestį už skambučius tokiu numeriu.

Kai kuriais atvejais šie skambučiai gali būti mokami skambinant iš telefono automatų ar viešbučių.


Side Bar