Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/08/406

Briuselis, 2008 m. kovo 10 d.

Europos vartotojų konkurso nugalėtojai. Komisijos narė M. Kuneva dalyvauja Vartotojų dienai skirtoje ES apdovanojimų ceremonijoje

Artėjant kovo 15-ajai – Europos vartotojų dienai – Komisijos narė Meglena Kuneva šiandien įteikė patį pirmąjį ES vartotojų konkurso apdovanojimą. Pagrindinis apdovanojimas skirtas Suomijai už dinamišką internetinį žaidimą, kurį žaisdami jaunieji vartotojai gali susipažinti su savo teisėmis ir pareigomis perkant internetu. Airijai, Jungtinei Karalystei, Vengrijai, Estijai ir Norvegijai irgi įteikti specialūs apdovanojimai už puikias kampanijas, kuriomis vartotojai naujoviškai ir veiksmingai skatinti naudotis savo teisėmis. Europos konkurso nugalėtojas atrinktas iš geriausių vartotojams skirtų nacionalinių kampanijų, kurių temos buvo labai įvairios – finansinės paslaugos, lėktuvų keleivių teisės, SMS žinutėmis užsisakomos paskolos, pirkimas internetu, informacija apie maisto produktus ir vaikai vartotojai. Oficialioje apdovanojimų įteikimo ceremonijoje, kuri šiandien po pietų vyks „Galeries de la Reine“ Briuselio centre, be Komisijos narės M. Kunevos, dalyvaus ir valstybių narių nugalėtojai. 14.00 val. vyks susitikimas su spaudos atstovais, bus surengta vieša paroda, kurioje bus pristatomos visos kampanijos.

„Artėjant Europos vartotojų dienai, noriu pranešti visiems 490 milijonų Europos vartotojų: Jūs turite aiškiai nustatytas teises ir turėtumėte drąsiai jomis naudotis. Rinkos varomoji jėga yra vartotojai. Būtent dėl jų didėja konkurencija. Todėl nebijokite rinktis, pereiti prie kitų produktų ar keisti paslaugas, kelti klausimus ir siekti, kad būtų atlyginta žala. Man labai malonu, kad valstybėse narėse labai stengiamasi šią informaciją viešinti – tai rodo ir šios be galo įspūdingos kampanijos“, – sakė Komisijos narė M. Kuneva.

Geriausių nacionalinių kampanijų rinkimas

Rengiantis Vartotojų dienai valstybės narės (bei Norvegija ir Islandija) buvo paragintos surengti nacionalinius konkursus geriausioms vartotojams skirtoms metų kampanijoms išrinkti ir pranešti Komisijai apie nugalėtojus, dalyvausiančius didžiajame Europos konkurso finale. Europos masto konkursas suteikė galimybę tinkamai įvertinti nacionalinių ir nepriklausomų organizacijų darbą skatinant vartotojus naudotis savo teisėmis. Be to, tai buvo gera proga valstybėms narėms nustatyti aktualiausius piliečiams klausimus ir pasidalyti mintimis, kaip gerinti vartotojų informuotumą apie savo teises. Nacionaliniu lygmeniu konkursus koordinavo Europos vartotojų centrai. Nugalėjo tos kampanijos, kuriomis iš esmės siekiama priminti vartotojams, kad jie turėtų žinoti savo teises ir jomis naudotis kasdieniame gyvenime. Šiai minčiai perteikti buvo pasitelkta nepaprastai daug temų ir būdų.

Europos vartotojų konkurso nugalėtojai

Europos konkurso nugalėtojus atrinko nepriklausoma komisija atsižvelgdama į kampanijų originalumą, aktualumą ir veiksmingumą.

Pagrindinis apdovanojimas skirtas Suomijai (Suomijos vartotojų agentūrai) už žaidimą „Galaktorius ir kodų laužytojai“ (Galactor and the Code-breakers). Šios kampanijos tikslas – pasitelkiant patrauklų šiuolaikišką internetinį žaidimą informuoti jaunuolius apie vartotojų teises ir pareigas, visų pirma susijusias su pirkimu internetu arba naudojantis mobiliaisiais telefonais. Ši kampanija sulaukė sėkmės ir išplito net kelete kitų valstybių narių.

Apdovanojimas už didžiausią originalumą skirtas Jungtinės Karalystės kampanijai „Consumer Challenge Quiz“, kurios paskirtis – padėti mokymosi sunkumų turinčiam jaunimui tapti informuotesniais ir labiau savimi pasitikinčiais vartotojais. Airijai skirtas apdovanojimas už geriausią finansinę kampaniją, kuria buvo plačiu mastu skatinama naudotis asmenine finansų svetaine, skirta padėti vartotojams patiems priimti pagrįstesnius finansinius sprendimus. Apdovanojimas už geriausią vaikams skirtą kampaniją atiteko Vengrijai – tai buvo visos šalies pradinių mokyklų moksleivių piešinių konkursas, skirtas trims vartotojų srities temoms. Be to, vertinimo komisija skyrė specialius apdovanojimus Norvegijai už kampaniją „iTunes“ ir Estijai už nepriklausomo banko vykdytą kampaniją „Dėl kredito apsispręsk atsakingai“.

Vartotojų dienos šventė su vartotojais

Šiandien Galeries de la Reine Briuselio centre Komisijos narė M. Kuneva atidarys visų nacionalinių kampanijų viešąją parodą, o 14.00 val. bus surengtas trumpas susitikimas su spaudos atstovais.

Paroda veiks kovo 10–11 d., kad su ja susipažinti ir pasinaudoti kampanijų teikiama informacija galėtų tikrieji pirkėjai. Šiandien po pietų galerijoje vyksiančioje oficialioje ceremonijoje, kur dalyvaus įvairios suinteresuotosios šalys, Komisijos narė Europos konkurso nugalėtojams įteiks apdovanojimus.
Daugiau informacijos apie nugalėjusias ES nacionalines kampanijas žr.:

http://ec.europa.eu/consumers/ecd/index_en.htm
Daugiau informacijos rasite:
http://ec.europa.eu/consumers/index_en.htm


Side Bar