Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/08/293

2008 m. vasario 25 d., Briuselis

Išrinktas geriausias Ekonominės ir pinigų sąjungos jubiliejaus proginės monetos dizainas

ES piliečiai ir gyventojai išrinko eurų monetos, kuri bus išleista į apyvartą kitą sausį ir skirta Ekonominės ir pinigų sąjungos dešimtmečiui paminėti, dizainą – jis simbolizuoja euro įvedimą – paskutinį ilgos Europos ekonominės integracijos istorijos etapą. Internetu vykusiuose geriausio monetos dizaino rinkimuose dalyvavo daugiau kaip 141,000 žmonių. Jie galėjo rinktis vieną iš penkių galimų variantų. Proginę 2 eurų nominalo monetą į apyvartą išleis visos euro zonai priklausančios valstybės narės. Ketinama išleisti apie 90 mln. tokių monetų.

Geriausio dizaino monetoje pavaizduotas piešinys simbolizuoja, kad euro įvedimas – paskutinis ilgos prekybinių ryšių istorijos nuo priešistorinių prekių mainų (todėl specialiai pasirinktas pirmykščių žmonių piešinius primenantis dizainas) iki Ekonominės ir pinigų sąjungos etapas.

[ ]

Balsuojama buvo nuo 2008 m. sausio 31 d. iki vasario 22 d. Savo nuomonę geriausio monetos dizaino rinkimuose pareikšti galėjo visi Europos Sąjungos piliečiai ir gyventojai. Balsuotojai galėjo rinktis iš 5 dizaino variantų, kuriuos iš anksto atrinko Europos monetų kalyklų direktoriai. Iš viso balsavo 141,675 žmonių. Geriausiu išrinktas dizainas surinko 41.48 % balsų.

Geriausio monetos dizaino autorius yra Graikijos centrinio banko skulptorius George‘as Stamatopoulos. Šio dizaino proginės monetos bus leidžiamos visose euro zonai priklausančiose valstybėse narėse nuo 2009 m. sausio. Iš viso turėtų būti išleista apie 90 mln. tokių monetų.

Tai antras kartas, kai visos euro zonos šalys išleidžia į apyvartą bendrą proginę eurų monetą. Įprastinių eurų monetų viena pusė bendra visoms šalims, o nacionalinėje monetos pusėje vaizduojami nacionaliniai herojai, simboliai arba monarchai. Pirma tokia bendra proginė moneta išleista į apyvartą 2007 m. Ji buvo skirta Romos sutarties 50-mečiui pažymėti 2007 m.

Proginių monetų nominalas visuomet yra 2 eurai ir jos skirtos visai euro zonai. Tačiau šiomis monetomis dažnai labai domisi monetų kolekcininkai.
Daugiau informacijos apie eurų monetas, taip pat ir progines monetas (bendras ar nacionalines) galima rasti svetainėje

http://ec.europa.eu/economy_finance/the_euro/notes_coins8787_en.htm


Side Bar