Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/08/1273

Briselē, 2008. gada 27. augustā

Pirmie pasaules mēroga pasākumi saistībā ar ES kino atbalsta programmu izraisa interesi Āzijā un Dienvidamerikā

Iespēja sadarboties ar Eiropas kino industriju ir ļoti gaidīta visā pasaulē. Rezultāti pēc pirmā uzaicinājuma iesniegt projektus saistībā ar jaunu ES iniciatīvu — sagatavošanas darbību MEDIA International — liecina, ka audiovizuālās nozares profesionāļi no visas pasaules ir pauduši lielu interesi par sadarbību ar Eiropas kino un audiovizuālo nozari. ES atvēlēs gandrīz 2 miljonus eiro, lai finansētu 18 projektus, kuros piedalīsies partneri no Kanādas, Latīņamerikas valstīm, Indijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Japānas, Marokas, Bosnijas, Turcijas un Gruzijas. Projekti ir saistīti ar kino nozares profesionāļu kopīgu apmācību, filmu savstarpēju popularizēšanu un sadarbību starp kinoteātru tīkliem. Tādējādi varētu sagatavot darbības lauku plašākai ES sadarbības programmai kino jomā, kura sauksies MEDIA MUNDUS un ko paredzēts uzsākt 2011. gadā.

Doma par kino nozari, kurā valdītu kultūras daudzveidība un novatoriskas idejas, ir izraisījusi nopietnu vēlmi veidot sadarbību starp Eiropas un trešo valstu profesionāļiem šajā jomā. Lielā atsaucība, atbildot uz Komisijas uzaicinājumu iesniegt projektus, ir labs sākotnējais ieskats ES ieguldījumā, atbalstot sadarbību, kas var pavērt jaunas komerciālas iespējas un veicināt Eiropas audiovizuālās nozares uzplaukumu,” teica ES plašsaziņas līdzekļu komisāre Vivjena Redinga. „Pašreizējā MEDIA programma jau ir izslavēta par tās ietekmi Eiropas mērogā, piemēram, finansējot „Oskara” un „Zelta palmas zara” balvu ieguvējus, un būs aizraujoši vērot, kā tā darbosies pasaules kopainā. Tā noteikti kļūs par ievērojamu izdevību piesaistīt kino cienītājus, kuriem tagad būs plašākas iespējas redzēt filmas no visas pasaules.

No 33 pieteikumiem, kas saņemti pirmajā MEDIA International uzaicinājumā iesniegt projektus, Eiropas Komisija ir izraudzījusies 18 priekšlikumus, kuriem tiks piešķirts finansējums audiovizuālās nozares profesionāļu pastāvīgai apmācībai, kinematogrāfistu darbu popularizēšanai un izplatīšanai un kinoteātru tīklu attīstībai. 11 projekti ir saistīti ar pastāvīgu apmācību, veidojot partnerību ar Latīņamerikas valstīm, Indiju, Kanādu, Turciju, Ukrainu, Moldovu un Gruziju un iekļaujot tajā filmas, TV raidījumus, animācijas un dokumentālās filmas un videospēles. Piemēram, saistībā ar projektu Cartoon Connection nozares profesionāļiem no ES, Latīņamerikas valstīm un Kanādas tiks organizēta kopīga apmācība par starpvalstu kopražojuma multiplikācijas filmu veidošanu un finansēšanu. Primexchange ir seminārs autoriem un producentiem no Indijas un Eiropas par audiovizuālo darbu finansēšanu un tirdzniecību, īpašu uzmanību veltot digitālajām tehnoloģijām.

Seši projekti, kurus Komisija izvēlējusies audiovizuālo darbu popularizēšanas jomā, vērsti uz kopražošanas veicināšanu, kas uzņēmumiem var palīdzēt saņemt ārvalstu finansējumu un iekļūt jaunos tirgos. Piemēram, Eiropas Producentu klubs Ķīnā un Indijā organizēs seminārus kopražošanas jomā un uzaicinās šo valstu producentus piedalīties divos nozīmīgos forumos Eiropā. Saistībā ar projektu DOMLA organizēs dokumentālo filmu mēnesi, kad Čīlē demonstrēs 12 Eiropas dokumentālās filmas un Latīņamerikas valstu dokumentālās filmas izplatīs Eiropā. Projekts Paris ir pasākums kopražošanas jomā Eiropas, Japānas un Dienvidkorejas producentiem.

Visbeidzot, ar MEDIA International palīdzību atbalstīs pirmo starptautisko kinoteātru tīklu, kuru koordinēs Europa Cinemas un kas ietvers 230 kinoteātrus Eiropā un 148 kinoteātrus citās pasaules malās (10 — Brazīlijā, 7 — Dienvidkorejā, 6 — Japānā un Argentīnā).

Šodien pieņemtie priekšlikumi ir daļa no sagatavošanas darbības MEDIA International, kam ar Eiropas Parlamenta balsojumu pagājušā gada decembrī piešķīra budžetu 2 miljonu eiro apmērā. Tās mērķis ir izpētīt veidus, kā pastiprināt sadarbību starp Eiropas un trešo valstu audiovizuālās nozares profesionāļiem. MEDIA International darbosies trīs gadus un paredzēts, ka tā pavērs ceļu plašākai programmai MEDIA MUNDUS.

Veicot šīs paredzētās programmas sabiedrisko apspriešanu tiešsaistē (IP/08/909), 2008. gada 25. jūnijā Briselē notika atklāta uzklausīšana. Lai pastiprinātu ES ārējo darbību audiovizuālajā jomā, ES Francijas prezidentūra 8. jūlijā sarīkoja kolokviju Cinema, Europe, World. Pamatojoties uz izteiktajiem viedokļiem, Komisija līdz 2008. gada beigām izlems par priekšlikumu saistībā ar programmu MEDIA MUNDUS.

Priekšvēsture

Pašreizējā programma MEDIA 2007 Eiropas audiovizuālajai nozarei 2007.-2013. gadā nodrošinās 755 miljonus eiro, kas nozares profesionāļiem palīdzēs piedalīties mācībās un veidot, izplatīt un popularizēt to darbus visā Eiropā (IP/07/169).

Šā gada maijā četras MEDIA finansējumu saņēmušas filmas ieguva prestižas balvas Kannu kinofestivālā, tostarp „Zelta palmas zaru” („Klase” (Entre Les Murs), Francija) un žūrijas „Grand Prix” (Gomorra, Itālija) (IP/08/800). Šīs filmas bija to 14 Kannās demonstrēto filmu skaitā, kuras veidotas vai izplatītas ar MEDIA atbalstu vairāk nekā 900 000 eiro apmērā (IP/08/741). MEDIA atbalstītās filmas jau triumfējušas arī ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā, kad „Oskaru” saņēma filmas „Viltotāji” (Die Fälscher/Austrija-Vācija) un „Dzīve rožainā gaismā” (La Môme/Francija) (IP/08/298).

Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus MEDIA International programmai un sekmīgo saņēmēju saraksts:
http://ec.europa.eu/information_society/media/prep_action/index_en.htm

Par MEDIA MUNDUS:

http://ec.europa.eu/information_society/media/mundus/index_en.htm

ANNEX

List of projects selected within the framework of Call for Proposals "MEDIA International 2008/1"


Lot 1: Continuous training

Project name
Coordinator
(Europe)
Partner(s)
third country
Characteristics
EU funding
EAVE LATIN AMERICA
EAVE
(Luxembourg)
Buenos Aires Lab
(Argentina)
Development, financing and marketing workshops
86.480,00 €
CARTOON CONNNECTION
Cartoon
(Belgium)
ENCUADRE
(Argentina)
Development, financing and co production workshops
50.000,00 €
FBS-LA
Media Business School
(Spain)
LATC
(Brazil)
Workshop on development of co productions
80.000,00 €
Training for East European Film Professionals
Romanian Film sector association
IFA (Georgia), OWH TV (Moldavia), IFF Molodist
(Ukraine), ACA
(Turkey)
Workshop on financing and regional problems in Georgia
80.000,00 €
EURODOC
INTERNATIONAL
Eurodoc International (France)
-
Extension of MEDIA 2007
36.517,00 €
ACE-IPA
ACE (France)
-
Extension of MEDIA 2007
25.000,00 €
CO-PRO EUROPE/CANADA
EPI (Germany)
Atlantic Film Festival (Canada)
Co production workshops
150.000,00 €
Tareula
EGEDA (Spain)
LATC (Brazil), EGEDA (Uruguay)
Co production and marketing training
80.000,00 €
LINCT
Zelig School for documentaries (Italy)
FORMEDIA (India)
Co production workshop and internet training for documentary makers
100.000,00 €
PYGMALION INTL.
Pygmalion (UK)
EIMAGES
(India), Beirut DC (Lebanon), Hellomotion (Indonesia)
Development, financing, marketing workshops
30.000,00 €
PRIMEXCHANGE
PrimeHouse (Germany)
Goa IFF
(India)
Development, financing, marketing and new technologies workshop
60.000,00 €Lot n°2: Promotion/distribution

Project name
Coordinator
Partner(s)
third country
Characteristics
EU funding
CSF
Europa Distribution (France)
FICCO (Mexico)
Workshops on
Marketing European films in Latin America and vice versa
110.379,00 €
PP09
Paris Project
(France)
Unijapan (Japan), KOFIC (South Korea)
Co production platform
50.000,00 €
EPC Bilateral Forum
European Producers
Club
NFDC (India), CFCC (China)
Forums on distribution in and co production
with China and India
130.000,00 €
EurocineMed
Europa Cinemas (France)
CMC (Morocco)
Promoting MEDIA films at festivals
111.624,00 €
DOMLA
Parallel 40
(Spain)
Catholic University
(Chile)
European documentary month
50.000,00 €
CSC
Art Fest
(Bulgaria)
Obala Art Center
(Bosnia)
Platforms for co production, distribution and financing
50.000,00 €
Lot n°3: International cinema network (one project)

Third countries covered
Number of establishments
India
1
Japan
6
South Korea
7
Malaysia
1
Singapore
1
Argentina
6
Brazil
10
Chile
3
Colombia
3
Mexico
1
Venezuela
1
Algeria
1
Egypt
1
Israel
2
Lebanon
1
Morocco
3
Syria
1
Tunisia
2
Palestinian Territories
1
Total
52Side Bar