Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/08/1273

Briuselis, 2008 m. rugpjūčio 27 d.

Pirmieji ES filmų paramos programos žingsniai kelia Azijos ir Pietų Amerikos susidomėjimą

Pasaulyje jaučiamas didelis poreikis bendradarbiauti su Europos kino pramone. Pirmojo kvietimo teikti projektus pagal naująją ES iniciatyvą, „MEDIA International“ parengiamąją priemonę, rezultatai rodo, kad visame pasaulyje profesionalūs audiovizualinių kūrinių kūrėjai labai domisi galimybėmis dirbti kartu su Europos kino ir audiovizualinio sektoriaus atstovais. ES suteiks beveik 2 mln. eurų paramą aštuoniolikai projektų, kuriuose dalyvaus Kanados, Lotynų Amerikos, Indijos, Kinijos, Pietų Korėjos, Japonijos, Maroko, Bosnijos, Turkijos ir Gruzijos partneriai. Projektų veikla apima bendrus profesionalių kino kūrėjų mokymus, abipusišką kino filmų reklamą ir kino teatrų tinklų bendradarbiavimą. Taip galima paruošti dirvą 2011 m. prasidėsiančiai platesnei ES kino kūrėjų bendradarbiavimo programai MEDIA MUNDUS.

„Kultūriškai skirtingo ir naujoviško kino sektoriaus idėja labai traukia Europos ir trečiųjų šalių profesionalius kino kūrėjus ieškoti bendradarbiavimo galimybių. Teigiama reakcija į Komisijos kvietimą teikti projektus gerai atskleidžia ES vaidmenį remiant bendradarbiavimą, kuris gali atverti naujų galimybių verslui ir paskatinti Europos audiovizualinio sektoriaus augimą, – sakė už žiniasklaidą atsakinga ES Komisijos narė Viaviane Reding. – Dabartinė MEDIA programa jau nusipelnė pagyrimo už Europos masto įtaką, pavyzdžiui, už „Oskaro“ ir „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimų laimėtojų finansavimą; nekantrauju pamatyti, kokią įtaką ji turės pasaulio mastu. Tai be abejonės svarbus įvykis kino mėgėjams, kurie turės daugiau galimybių žiūrėti kino filmus iš viso pasaulio.“

Iš 33 paraiškų, gautų po pirmojo „MEDIA International“ kvietimo teikti projektus, Europos Komisija atrinko 18 pasiūlymų, kuriuos išnagrinėjus bus skiriamos lėšos nuolatiniam profesionalių audiovizualinių kūrinių kūrėjų mokymui, kinematografijos darbų reklamai ir platinimui ir kino teatrų tinklų kūrimui. 11 projektų susiję su tęstiniu mokymu, bendradarbiaujant su Lotynų Amerika, Indija, Kanada, Turkija, Ukraina, Moldova ir Gruzija, ir į jų veiklą įeina filmai, televizijos laidos, animacija, dokumentika ir videožaidimai. Pavyzdžiui, vykdant projektą „Cartoon Connection“, profesionaliems kūrėjams iš ES, Lotynų Amerikos ir Kanados bus rengiami bendri mokymai, kaip kurti ir finansuoti tarptautinius bendrai kuriamus animacinius filmus. „Primexchange“ – seminaras Indijos ir Europos autoriams ir prodiuseriams audiovizualinių kūrinių finansavimo ir rinkodaros temomis, ypač daug dėmesio skiriant skaitmeninėms technologijoms.

Šešiuose Komisijos atrinktuose audiovizualinių kūrinių reklamos projektuose daugiausia dėmesio skiriama bendrai produkcijai skatinti – tai gali padėti įmonėms gauti finansavimą iš užsienio ir patekti į naujas rinkas. Pavyzdžiui, Europos prodiuserių klubas rengs bendrus praktinius seminarus Kinijoje ir Indijoje ir kvies vietos prodiuserius į du pagrindinius forumus Europoje.

Įgyvendinant DOMLA projektą bus surengtas dokumentikos mėnuo, per kurį Čilėje bus parodyta 12 Europos dokumentinių filmų ir atvirkščiai – Lotynų Amerikos dokumentiniai filmai bus rodomi Europoje. „Paris“ projekte kartu dirbs Europos, Japonijos ir Pietų Korėjos filmų kūrėjai .

„MEDIA International“ rems pirmąjį tarptautinį kino teatrų tinklą, kurį koordinuos Europa Cinemas. Tinklą sudaro 230 Europos kino teatrų ir 148 kitų pasaulio šalių kino teatrai (10 Brazilijos, 7 Pietų Korėjos, 6 Japonijos ir Argentinos).

Šiandien priimti pasiūlymai yra parengiamosios priemonės „MEDIA International“ dalis; praėjusį gruodį Europos Parlamentas balsavo už tai, kad programai būtų skirta 2 mln. eurų. Šia programa ieškoma būdų, kaip sustiprinti Europos ir trečiųjų šalių audiovizualinio sektoriaus profesionalų bendradarbiavimą. „MEDIA International“ trukmė – daugiausia treji metai. Ši programa taip pat padės pasirengti platesnei MEDIA MUNDUS programai.

Po viešosios konsultacijos internetu dėl šios programos ateities (IP/08/909) 2008 m. birželio 25 d. Briuselyje surengtas viešasis svarstymas. Liepos 8 d. ES pirmininkaujanti Prancūzija surengė kolokviumą „Kinas, Europa, pasaulis“, norėdama paskatinti audiovizualinę veiklą už ES ribų. Išnagrinėjusi visus atsiliepimus, Komisija iki 2008 m. pabaigos apsispręs dėl MEDIA MUNDUS programos pasiūlymo.

Bendroji informacija

Iš šiuo metu esančios MEDIA 2007 programos lėšų Europos audiovizualiniam sektoriui 2007–2013 metais bus skirta 755 mln. eurų, iš kurių visoje Europoje bus remiamas profesionalių kūrėjų mokymas, kūryba, kūrinių platinimas ir reklama (IP/07/169).

Šią gegužę keturi pagal programą MEDIA finansuoti filmai Kanų kino festivalyje pelnė prestižinius apdovanojimus, įskaitant „Auksinę palmės šakelę“ („Klasė“, Prancūzija) ir didįjį žiuri prizą („Gomora“, Italija) (IP/08/800). Šie filmai buvo tarp 14 Kanuose parodytų filmų, kuriems kurti arba platinti skirta daugiau nei 900 000 eurų MEDIA programos lėšų (IP/08/741). Filmai, remti pagal programą MEDIA, jau yra gavę aukštų JAV kino akademijos apdovanojimų: „Oskaru“ apdovanoti filmai „Klastotojai“ („Die Fälscher“, Austrija ir Vokietija) ir „Edita Piaf. Rožinis gyvenimas“ („La Môme“, Prancūzija) (IP/08/298).

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti „MEDIA International“ projekte ir paraiškos, pagal kurias gautas finansavimas:
http://ec.europa.eu/information_society/media/prep_action/index_en.htm

Daugiau informacijos apie MEDIA MUNDUS galima rasti:
http://ec.europa.eu/information_society/media/mundus/index_en.htm

ANNEX

List of projects selected within the framework of Call for Proposals "MEDIA International 2008/1"


Lot 1: Continuous training

Project name
Coordinator
(Europe)
Partner(s)
third country
Characteristics
EU funding
EAVE LATIN AMERICA
EAVE
(Luxembourg)
Buenos Aires Lab
(Argentina)
Development, financing and marketing workshops
86.480,00 €
CARTOON CONNNECTION
Cartoon
(Belgium)
ENCUADRE
(Argentina)
Development, financing and co production workshops
50.000,00 €
FBS-LA
Media Business School
(Spain)
LATC
(Brazil)
Workshop on development of co productions
80.000,00 €
Training for East European Film Professionals
Romanian Film sector association
IFA (Georgia), OWH TV (Moldavia), IFF Molodist
(Ukraine), ACA
(Turkey)
Workshop on financing and regional problems in Georgia
80.000,00 €
EURODOC
INTERNATIONAL
Eurodoc International (France)
-
Extension of MEDIA 2007
36.517,00 €
ACE-IPA
ACE (France)
-
Extension of MEDIA 2007
25.000,00 €
CO-PRO EUROPE/CANADA
EPI (Germany)
Atlantic Film Festival (Canada)
Co production workshops
150.000,00 €
Tareula
EGEDA (Spain)
LATC (Brazil), EGEDA (Uruguay)
Co production and marketing training
80.000,00 €
LINCT
Zelig School for documentaries (Italy)
FORMEDIA (India)
Co production workshop and internet training for documentary makers
100.000,00 €
PYGMALION INTL.
Pygmalion (UK)
EIMAGES
(India), Beirut DC (Lebanon), Hellomotion (Indonesia)
Development, financing, marketing workshops
30.000,00 €
PRIMEXCHANGE
PrimeHouse (Germany)
Goa IFF
(India)
Development, financing, marketing and new technologies workshop
60.000,00 €Lot n°2: Promotion/distribution

Project name
Coordinator
Partner(s)
third country
Characteristics
EU funding
CSF
Europa Distribution (France)
FICCO (Mexico)
Workshops on
Marketing European films in Latin America and vice versa
110.379,00 €
PP09
Paris Project
(France)
Unijapan (Japan), KOFIC (South Korea)
Co production platform
50.000,00 €
EPC Bilateral Forum
European Producers
Club
NFDC (India), CFCC (China)
Forums on distribution in and co production
with China and India
130.000,00 €
EurocineMed
Europa Cinemas (France)
CMC (Morocco)
Promoting MEDIA films at festivals
111.624,00 €
DOMLA
Parallel 40
(Spain)
Catholic University
(Chile)
European documentary month
50.000,00 €
CSC
Art Fest
(Bulgaria)
Obala Art Center
(Bosnia)
Platforms for co production, distribution and financing
50.000,00 €
Lot n°3: International cinema network (one project)

Third countries covered
Number of establishments
India
1
Japan
6
South Korea
7
Malaysia
1
Singapore
1
Argentina
6
Brazil
10
Chile
3
Colombia
3
Mexico
1
Venezuela
1
Algeria
1
Egypt
1
Israel
2
Lebanon
1
Morocco
3
Syria
1
Tunisia
2
Palestinian Territories
1
Total
52Side Bar