Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/06/476

Briselē, 2006. gada 7. aprīlī

Eiropas jaunais interneta domēns „.eu” tagad pieejams ikvienam

Šodien no pulksten 11.00 ikviens, kas dzīvo Eiropas Savienībā, var rindas kārtībā pieteikties uz augšējā līmeņa domēna „.eu” nosaukuma reģistrāciju. ES dalībvalsts pilsonība nav obligāta. Šodien ir noslēdzies arī iepriekšējās reģistrācijas posms, kurā preču zīmju īpašnieki, valsts iestādes un citu pirmtiesību (piemēram, vēl nereģistrētu preču zīmju, uzņēmuma identifikācijas zīmju vai autortiesību) īpašnieki iesniedza 320 000 pieteikumus „.eu” domēna izvēlētā nosaukuma reģistrācijai. 2006. gada 9. maijā, Eiropas dienā, uz „.eu” nosaukumiem pārreģistrēsies arī ES institūcijas un ierēdņi.

„Šodien konkurētspējīgā Eiropas zināšanu sabiedrība kļūst pasaulei labi pamanāma internetā,” skaidroja informācijas sabiedrības un plašsaziņas līdzekļu komisāre Vivjena Redinga. „Tagad Eiropai un tās iedzīvotājiem ir iespēja tīmeklī veidot pašiem savu identitāti, ko aizsargā ES noteikumi. Es domāju, ka pirmajās reģistrācijas stundās tiks iesniegti tūkstošiem pieteikumu, un „.eu” kļūs par spilgtu domēna nosaukumu, tādu pašu kā „.com.””

Iedzīvotājiem, kas vēlas reģistrēt „.eu” domēna nosaukumu, jāizvēlas viens akreditēts „.eu” reģistrētājs no http://list.eurid.eu/registrars/ListRegistrars.htm?lang=en.
„.eu” domēna nosaukums var tikt aktivizēts dažās stundās. Reģistrācijas izmaksas ne visur ES ir vienādas, un dažos gadījumos kopējā maksa (ko prasa reģistrētājs un Reģistrs) ir tikai EUR 12. Domēna nosaukumu reģistrācijā konkurē simtiem reģistrētāju, tāpēc klientiem jāsalīdzina, kurš ir labākais piedāvājums cenas, kvalitātes un piedāvāto pakalpojumu ziņā.

Vispārējās reģistrācijas laikā iesniegtos pieteikumus izskatīs rindas kārtībā, proti, ja divi pretendenti būs pieteikušies uz vienu un to pašu domēna nosaukumu, „.eu” Reģistrs reģistrēs to pieteikumu, kas saņemts pirmais. Atšķirībā no iepriekšējās reģistrācijas posmā iesniegtajiem pieteikumiem vispārējā reģistrācijā pieteikumus reģistrēs automātiski bez papildu formalitātēm dažās stundās pēc to iesniegšanas.

Eiropas dienā, 9. maijā, uz „.eu” domēnu tiks pārcelta arī ES institūciju galvenā tīmekļa vietne (lielākā Eiropā) un visu ES ierēdņu e-pasta adreses. Vismaz vienu gadu līdzās pastāvēs gan vecās, gan jaunās adreses, bet pēc tam tiks izmantoti tikai „.eu” nosaukumi. Komisijas sagatavošanos „.eu” domēnam vada priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallass, kurš organizē virzību uz e-Komisiju.

Priekšvēsture

Eiropas Komisijas rīkotajā atklātā domēnu nosaukumu reģistrēšanas konkursā izraudzītā bezpeļņas organizācija EURid[1] 2005. gada 7. decembrī sāka pieņemt domēnu nosaukumu reģistrācijas pieteikumus. Sākumā pieteikties uz „.eu” nosaukumu reģistrēšanu varēja tikai preču zīmju īpašnieki un valsts iestādes (no 2005. gada 7. decembra līdz 2006. gada 7. februārim). Vēlāk šāda iespēja bija arī pārējo „pirmtiesību”, proti, uzņēmumu nosaukumu vai uzņēmumu identifikācijas zīmju, īpašniekiem (no 2006. gada 7. februāra līdz 7. aprīlim). Visbeidzot, no šodienas pulksten 11.00 „.eu” domēna nosaukumu var reģistrēt visi interesenti, kuru dzīvesvieta vai mītne ir Eiropas Savienībā.
Papildinformācija par to, kā pieteikties uz „.eu” domēna nosaukumu, un cita administratīva informācija ir atrodama EURid mājas lapā:

http://www.eurid.eu/en
Komisijas „.eu” tīmekļa vietnes:

http://ec.europa.eu/information_society/policy/doteu/index_en.htm

MEMO/06/159


[1] EURid ir trīs reģistru — DNS-BE (Beļģija), IIT CNR (Itālija) un NIC SE (Zviedrija) — bezpeļņas konsorcija darba nosaukums.


Side Bar