Navigation path

Left navigation

Additional tools

EUROOPA KONTROLLIKODA

ECA/13/3

Luxembourg, 18. veebruar 2013

KUTSE INFOTUNDI
Euroopa Liidu solidaarsusfondi abi 2009. aasta Abruzzo maavärina puhul: tegevuse asjakohasus ja maksumus

2009. aasta aprilli alguses toimus Itaalias Abruzzo maakonnas ja selle pealinnas L’Aquilas maavärin, mille tekitatud kahju ulatus enam kui 10 miljardi euroni. Novembris 2009 eraldas Euroopa Liit oma solidaarsusfondist Itaaliale erakorralisteks meetmeteks pool miljardit eurot.

Euroopa Kontrollikoda avaldab kogu aasta vältel eriaruandeid, milles esitatakse erinevate ELi eelarvevaldkondade või juhtimisega seotud teemade auditite tulemused.

Eriaruandes nr 24/2012 „Euroopa Liidu solidaarsusfondi abi 2009. aasta Abruzzo maavärina puhul: tegevuse asjakohasus ja maksumus” uuriti, kas i) rakendamislepingus näidatud kulud olid kooskõlas Euroopa Liidu Solidaarsusfondi määrusega; ii) CASE-projekt (akronüüm väljendist Complessi Abitativi Antisismici ed Ecosostenibili ehk seismiliselt isoleeritud ja keskkonda säästev majutus) oli hästi kavandatud ja kiiresti rakendatud ja iii) CASE-projekti rakendati säästlikult.

Aruande peamisi järeldusi ja soovitusi tutvustab ajakirjandusele kontrollikoja liige Ville Itälä.


KUUPÄEV JA KELLAAEG:
Esmaspäev 25. veebruar 2013 kell 10:30

KOHT The RESIDENCE PALACE – Rahvusvaheline pressikeskus
RUUM „MAELBEEK”
Rue de la Loi 155, 1040 Brüssel, Belgia

Infotunniks koostatakse PRESSIPAKETT, mis koosneb eriaruandest ja pressiteatest. Eriaruanne avaldatakse kontrollikoja veebilehel www.eca.europa.eu 22 ametlikus keeles.

SUULINE TÕLGE prantsuse ja inglise keelde.


Side Bar