Navigation path

Left navigation

Additional tools

Paziņojums presei

ES vietējo un reģionālo pārstāvju asambleja

COR/11/2

Briselē, 2011. gada 24. janvārī

RK plenārsesijā iepazīstinās ar vietējā līmeņa risinājumiem lauksaimniecības, jūras aizsardzības un pārrobežu sadarbības jomā

Tieši reģionos un pilsētās, proti, vietējā līmenī īsteno konkrētus pasākumus, lai sasniegtu Eiropas Savienības izvirzītos mērķus. Reģionu komitejas plenārsesijā, kas notiks 27. un 28. janvārī, apspriedīs jautājumu, kā ES likumdevēji var izmantot šo praksē uzkrāto pieredzi. Tiekoties Briselē, vietējie un reģionālie politiķi iepazīstinās ar risinājumiem, kā efektīvāk īstenot lauksaimniecības un jūrniecības politiku un veidot pārrobežu sadarbību. Komitejas priekšsēdētājas Mersedesas Breso (Mercedes Bresso) vadībā pašu iesniegtos priekšlikumus viņi apspriedīs ar Eiropas Komisijas locekļiem Dačanu Čološu (Dacian Cioloş) (lauksaimniecība) un Mariju Damanaki (Maria Damanaki) (zivsaimniecība un jūrniecība), kā arī Ungārijas valsts ministru Bencu Rētvāri (Bence Rétvári), kas pārstāv prezidentvalsti.

Komisārs Dačans Čološs, kas jau piedalījies RK plenārsesijās, iepazīstinās ar ES izpildiestādes plāniem attiecībā uz kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2013. gada. Viņam klātesot, plenārsesijā pieņems arī perspektīvas atzinumu “Vietējā lauksaimniecība un pārtikas ražošana”, ko viņš 2010. gadā lūdza Komitejai izstrādāt un par ko informēs ziņotāja Lenija Dvarhoisa (Lenie Dwarshuis) NL/ALDE). Atzinumā Dienvidholandes provinces pārstāve norādījusi, cik liela nozīme ir vietējām un reģionālajām pašvaldībām, kurām jāpalīdz lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem pārdot produktus vietējā līmenī, lai labvēlīgi ietekmētu gan ekonomiku, gan vidi. Savukārt atzinumā, ko izstrādājis Osi Martikainens (Ossi Martikainen) (FI/ALDE), RK uzsver, ka pārtikas atbalsta sniegšanai vistrūcīgākajām personām arī turpmāk jābūt vienam no ES kopējās lauksaimniecības politikas uzdevumiem. Komisāre Marija Damanaki uzrunās plenārsesijas dalībniekus, pirms viņi pieņems atzinumu Integrētas jūrniecības politikas izstrāde un “Zināšanas par jūru 2020”, kurā atbalstīti Komisijas priekšlikumi, taču arī norādīts, ka šajā jomā ar vietējām un reģionālajām pašvaldībām ir jāapspriežas regulārāk un pastāvīgāk.

Vietējām un reģionālajām pašvaldībām arī tieši jāsadarbojas, lai sasniegtu rezultātus, kas nozīmīgi to iedzīvotājiem, piemēram, kopīgi nodrošinot sabiedriskos pakalpojumus robežreģionos. ES 2006. gadā izveidoja Eiropas teritoriālās sadarbības grupas (ETSG) juridisko formu, lai pēc iespējas samazinātu birokrātiju, kas saistīta ar šādiem sadarbības projektiem. Eiropā jau izveidotas 16 šādas grupas, un vairāk nekā 20 grupas paredzēts vēl izveidot; tas liecina, ka jaunais instruments jau sākuma posmā darbojas veiksmīgi. Šogad pārskatīs tiesisko regulējumu, kas attiecas uz ETSG, un tāpēc pavērsies iespēja vēl vairāk vienkāršot procedūras. Galisijas reģiona pašvaldības priekšsēdētājs un RK ziņotājs Alberto Nunjezs Feiho (Alberto Núñez Feijóo) (ES/PPE) plenārsesijā iepazīstinās ar uzlabojumu priekšlikumiem. RK veidos arī atbalsta forumu izveidotajām un plānotajām Eiropas teritoriālās sadarbības grupām un visām ieinteresētajām personām.

Sadarbību ar Eiropas Savienības Padomes prezidentvalsti Ungāriju RK locekļi sāks, debatējot ar valsts pārvaldes un tieslietu ministru Bencu Rētvāri. Plenārsesijā viņš informēs par to, kā ES prezidentvalsts Ungārija vēlas iesaistīt vietējās un reģionālās pašvaldības prezidentūras mērķu sasniegšanā. Sadarbībā ar prezidentvalsti un pašvaldībām RK šajā pusgadā rīkos vairākus politiskus pasākumus, kuru saraksts apkopots pašvaldībām domātā bukletā.

Papildu informācija:

Debates pārraidīs tiešraidē tīmekļa vietnē www.cor.europa.eu ceturtdien, 27. janvārī no 15.00 līdz 21.00 un piektdien, 28. janvārī no 9.00 līdz 13.00.

Apmeklējiet RK tīmekļa vietni: www.cor.europa.eu

Reģionu komiteja

Reģionu komiteja ir ES vietējo un reģionālo pārstāvju asambleja. Tās 344 locekļu, kuri pārstāv visas 27 ES dalībvalstis, uzdevums ir iesaistīt vietējās un reģionālās pašvaldības un kopienas ES lēmumu pieņemšanas procesā un informēt tās par ES politiku. Eiropas Komisijai, Eiropas Parlamentam un Padomei ir jākonsultējas ar RK par tām politikas jomām, kas skar reģionus un pilsētas. Komiteja var arī vērsties Eiropas Savienības Tiesā, ja ir pārkāptas tās tiesības vai tā uzskata, ka kādā ES tiesību aktā nav ievērots subsidiaritātes princips vai ignorētas reģionālo un vietējo pašvaldību pilnvaras.

Sīkāku informāciju var iegūt, sazinoties ar

Michael Alfons

Tālr.: + 32 (0)2 546 8559

michael.alfons@cor.europa.eu

Athénaïs Cazalis de Fondouce

Tālr.: + 32 (0)2 282 2447

athenais.cazalisdefondouce@cor.europa.eu

Chris Jones

Tālr.: + 32 (0)2 546 8751

christopher.jones@cor.europa.eu

Lai izlasītu iepriekšējos paziņojumus presei, noklikšķiniet šeit!


Side Bar