Navigation path

Left navigation

Additional tools

Spauda ir informacija

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas

PRANEŠIMAS SPAUDAI Nr. 10/13

2013 m. vasario 5 d., Liuksemburgas

Konferencija Teisingumo Teisme

Teisingumo Teismas švenčia Sprendimo Van Gend en Loos 50‑ąsias metines

2013 m. gegužės 13 d. Teisingumo Teisme vyks konferencija sprendimo, kuriame įtvirtintas Sąjungos teisės tiesioginio veikimo principas, paskelbimui paminėti

1963 m. vasario 5 d. Teisingumo Teismas paskelbė Sprendimą Van Gend en Loos, kuriuo atsakė į Nyderlandų teismo (Tariefcommissie) pateiktą prejudicinį klausimą. Pagrindinė byla buvo iškelta transporto bendrovės Van Gend & Loos, importavusios prekes iš Vokietijos į Nyderlandus ir turėjusios sumokėti muitus, kurie, jos nuomone, prieštaravo EEB sutarties nuostatai dėl draudimo valstybėms narėms didinti muitus tarpusavio prekyboje.

Sprendimu Teisingumo Teismas įtvirtino vieną pagrindinių Europos Sąjungos teisės principų – tiesioginį veikimą.

2013 m. gegužės 13 d. Teisingumo Teisme vyks konferencija, organizuojama komiteto, kurį sudaro Teisingumo Teismo kolegijos pirmininkas A. Tizzano (pirmininkas), generalinė advokatė J. Kokott ir teisėja S. Prechal, ir skirta aptarti sprendimo turiniui, jo reikšmei ir jame įtvirtintos praktikos perspektyvoms. Konferencijoje, kurios darbo kalbos bus prancūzų ir anglų, dalyvaus praktikuojantys teisininkai ir mokslininkai.

Šiame renginyje dalyvauti pageidaujantys asmenys gali apie tai pranešti Teisingumo Teismui iki 2013 m. kovo 8 d. Tam reikia užpildyti formą, prieinamą svetainėje www.curia.europa.eu, kurioje taip pat galima rasti detalesnę informaciją.

Žiniasklaidai skirtas neoficialus dokumentas, neįpareigojantis Teisingumo Teismo.

Kontaktinis asmuo: Gitte Stadler (+352) 4303 3127


Side Bar