Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE PT ET

CES/13/24

20/03/2013

Jaunieji vaizdo klipų kūrėjai iš Estijos, Lietuvos ir Portugalijos laimėjo ES apdovanojimą

Mėgėjiškų vaizdo klipų kūrėjai iš Estijos (1 vieta), Lietuvos (2 vieta) ir Portugalijos (3 vieta) laimėjo 2013 m. apdovanojimą „Europos praeitis ir ateitis“; šio apdovanojimo tikslas – apdovanoti klipus, įprasminusius Europos pilietybę. Apdovanojimo ceremonija įvyko 2013 m. kovo 20 d. Briuselyje: laimėtojams buvo įteikti prizai – 5 000 eurų, 3 000 eurų ir 2 000 eurų.

Daugiau kaip 130 mėgėjiškų klipų kūrėjų iš 27 valstybių narių ir Kroatijos (ji į ES įstos 2013 m.) pateikė paraiškas dalyvauti metiniame vaizdo klipų konkurse „Europos praeitis ir ateitis“, kurį surengė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas.

Pagal šių metų konkurso reikalavimus Europos jaunimas, nuo 18 iki 30 metų amžiaus, turėjo pateikti klipą, atskleidžiantį, ką jiems reiškia būti Europos Sąjungos piliečiu. Konkurso tema siejosi su Europos piliečių metais, kurių tikslas – skatinti informuotų piliečių aktyvų ir visapusišką dalyvavimą.

Į finalą patekę vaizdo klipai buvo atrinkti viešu balsavimu, kuriame galėjo dalyvauti visi ES piliečiai. Vėliau 10 populiariausių vaizdo klipų buvo pateikti profesionaliai žiuri, kuri ir priėmė galutinį sprendimą dėl trijų vaizdo klipų, pelniusių apdovanojimą. Šiais metais nugalėjo vaizdo klipai iš Estijos, Lietuvos ir Portugalijos; klipų trejeto išsidėstymas buvo paskelbtas 2013 m. kovo 20 d. per apdovanojimo ceremoniją.

Laimėję projektai (pagal vietas)

ES 27 (Estija): parodytos ES valstybių narių bendros pastangos ir tarpusavio bendradarbiavimas. Šiame vaizdo klipe kūrybiškomis formomis atskleidžiamos skirtingos, jų manymu, Europai būdingos vertybės.

Geriau kartu (Lietuva): klipe Europos Sąjunga parodyta kaip žmonių bendruomenė ir eiliniai piliečiai savo kasdienėje veikloje gali jausti ES poveikį jų gyvenimui.

Ką reiškia būti ES piliečiu? (Portugalija): parodytas 70 žmonių iš 8 skirtingų ES valstybių narių bendradarbiavimas; kiekvienas žmogus išreiškė savo mintis ir nuomonę apie tai, ką reiškia būti Europos Sąjungos piliečiu.

„Europos praeitis ir ateitis“ – vaizdo klipų konkursas, kurį kasmet organizuoja Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas. Šis vaizdo klipų konkursas suteikia 18–30 metų amžiaus jaunimui iš ES galimybę per trumpą vaizdo klipą būti išgirstam. 2013 m. konkurso tema susijusi su Europos piliečių metais, kurie yra itin svarbūs Komiteto pastangoms įtraukti informuotus piliečius į aktyvią ir visapusišką veiklą visuomenės gyvenime. Dalyviai turėjo pasidalyti savo mintimis, ką reiškia jiems būti Europos Sąjungos piliečiais. Kokios jų vertybės, nuomonė, teisės ir poreikiai? Ką jie mano apie demokratiją, laisvę ir dialogą? Ar jiems buvo suteikta galimybė prisidėti prie šio proceso ir dalyvauti jame, jeigu taip, tai kaip jie pasinaudojo tokiomis galimybėmis?

Išsamesnė informacija teikiama:

Svetainė: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.video-challenge-2013

Facebook:https://www.facebook.com/pages/EESC-Video-Challenge/267763009938981?ref=hl

Už šio renginio spaudos ir žiniasklaidos kontaktinius asmenis atsako

Sarah Watson, tel. +32 2 733 33 03, e. paštas: challenge@eu-turn.com


Side Bar