Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE PT LT

CES/13/24

20/3/2013

Noored Eesti, Leedu ja Portugali videokunstnikud võidavad ELi auhinna

Amatöörvideote loojad Eestist (1. koht), Leedust (2. koht) ja Portugalist (3. koht) võitsid 2013. aasta Europe Past Forward konkursi auhinnad. Konkursi eesmärk on tunnustada videoid, mis käsitlevad Euroopa kodakondsuse tähendust. Brüsselis 20. märtsil 2013 toimunud auhinnatseremoonial anti võitjatele üle vastavalt 5000, 3000 ja 2000 euro suurused auhinnad.

Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee korraldatavale iga-aastasele videokonkursile Europe Past Forward esitas võistlustöö üle 130 amatöörvideo looja 27 liikmesriigist ja Horvaatiast (ühineb ELiga 2013. aastal).

Selle aasta konkursil paluti 18–30.aastastel Euroopa noortel esitada videod, mis näitaksid, mida tähendab nende jaoks olla Euroopa Liidu kodanik. Konkursi teema seoti Euroopa kodanike aastaga, mille eesmärk on edendada aktiivset, teabel põhinevat ja kaasavat osalemist.

Finalistid valiti välja kõigile ELi kodanikele avatud hääletuse teel. Seejärel esitati kümme kõige populaarsemat videot professionaalsele žüriile, kes tegi lõpliku otsuse kolme auhinnatava video kohta. Selle aasta võitjad on Eestist, Leedust ja Portugalist ning videote lõplik järjestus kuulutati välja 20. märtsil 2013 toimunud auhinnatseremoonial.

Võiduprojektid (lõplikus järjestuses)

EL27 (Eesti): kujutatakse ELi liikmesriikide ühiseid jõupingutusi ja nendevahelist koostööd. Videos kasutatakse loovaid vorme, et selgitada erinevaid väärtusi, mis on autorite arvates kogu Euroopas silmapaistval kohal.

Better together (Leedu): videos näidatakse, et Euroopa Liit on inimeste ühendus ja et tavalised kodanikud näevad oma igapäevases tegevuses ELi mõju oma elule.

What does being an EU citizen mean? (Portugal): näidatakse koostööd kaheksast ELi liikmesriigist pärit 70 inimese vahel. Igaüks neist väljendab oma mõtteid ja arvamusi selle kohta, mida tähendab olla Euroopa Liidu kodanik.

Europe Past Forward on Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee korraldatav iga-aastane videokonkurss, millega antakse 18-30aastastele ELi noortele võimalus teha oma hääl kuuldavaks lühikese videolõigu kaudu. 2013. aasta konkursi teema on seotud Euroopa kodanike aastaga, millel on eriti suur tähtsus komitee eesmärgi jaoks edendada aktiivset, teabel põhinevat ja kaasavat osalemist. Osalejatel paluti jagada mõtteid sellest, mida tähendab nende jaoks olla Euroopa Liidu kodanik. Millised on nende väärtused, veendumused, õigused ja vajadused? Mida nad arvavad demokraatiast, vabadusest ja dialoogist? Kas neil on olnud võimalus anda oma panus ja lüüa kaasa ning kui jah, siis kuidas nad oma võimalust kasutasid?

Lisateave:

Veebileht: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.video-challenge-2013

Facebook: https://www.facebook.com/pages/EESC-Video-Challenge/267763009938981?ref=hl

Selle üritusega seotud pressi- ja meediakontaktide eest vastutab

Sarah Watson, tel +32 2 733 33 03, e-post: challenge@eu-turn.com


Side Bar