Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - Upcoming events

2017 m. rugsėjo 14 d.: #AskJuncker – „YouTube“ diskusijos su Europos Komisijos Pirmininku J.-C. Junckeriu dėl pranešimo apie Sąjungos padėtį

Naujiena.

2017 m. rugsėjo 14 d., ketvirtadienį, 15 val. Lietuvos laiku Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris diskutuos su trimis jaunais „YouTube“ transliuotojais ir aptars pranešimą apie Sąjungos padėtį, kurį skaitys išvakarėse.

Per diskusijas internete, rengiamas bendradarbiaujant su „Euronews“, „Debating Europe“ ir „YouTube“, bus galima aktyviai dalyvauti Europos Komisijos pirmininko ir Europos jaunimo pašnekesyje apie pranešimą apie Sąjungos padėtį ir Europos ateitį (#FutureofEurope).

Visame žemyne su piliečiais, Europos Parlamentu, nacionaliniais parlamentais, vietos ir regionų valdžios institucijomis ir plačiąja pilietine visuomene vyko plačios diskusijos dėl Europos ateities (#FutureofEurope). Europos Komisijos pirmininkas savo pranešime apie Sąjungos padėtį remsis per šias diskusijas gimusiomis idėjomis ir pasidalys asmeninėmis įžvalgomis dėl Europos ateities bei ateinančių metų prioritetais.

 

Pagrindinė informacija.

Kasmet rugsėjo mėn. Europos Komisijos pirmininkas Europos Parlamente skaito pranešimą apie Sąjungos padėtį, kuriame aptariami vienų praėjusių metų pasiekimai ir pristatomi ateinančių metų prioritetai. Komisijos pirmininkas taip pat išdėsto, kaip Komisija ketina spręsti Europos Sąjungai aktualiausius klausimus. Po pranešimo plenariniame posėdyje vyksta diskusijos. Taip pradedamas dialogas su Parlamentu ir Taryba dėl ateinančių metų Komisijos darbo programos.

Pranešimas apie Sąjungos padėtį, kurio ištakos yra Lisabonos sutartyje, numatytas 2010 m. Pagrindų susitarime dėl Europos Parlamento ir Europos Komisijos santykių. Jame taip pat numatyta, kad Komisijos Pirmininkas Europos Parlamento Pirmininkui ir Tarybai pirmininkaujančiai valstybei narei pateikia ketinimų raštą, kuriame išsamiai išdėstomi Komisijos veiksmai – teisės aktai ir kitos iniciatyvos, kurių ji ketina imtis iki kitų metų (šiuo atveju 2018 m.) pabaigos.

 

Renginys.

2017 m. rugsėjo 14 d., ketvirtadienį, 15 val. Lietuvos laiku Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris dalyvaus diskusijose su trimis jaunais „YouTube“ transliuotojais: Abdel en Vrai iš Belgijos, Diana zur Löwen iš Vokietijos ir Kovy iš Čekijos. Renginys bus transliuojamas tiesiogiai „Euronews“, „Euronews YouTube“ ir EbS kanalais ir bus verčiamas į visas oficialiąsias ES kalbas. Jis taip pat bus transliuojamas Komisijos spaudos centre.

 

Šaltiniai

Daugiau informacijos apie 2017 m. pranešimą apie Sąjungos padėtį: https://ec.europa.eu/commission/state-union-2017_en

2016 m. EK Pirmininko J.-C. Junckerio pranešimas apie Sąjungos padėtį: https://ec.europa.eu/commission/state-union-2016_lt

2015 m. EK Pirmininko J.-C. Junckerio pranešimas apie Sąjungos padėtį: https://ec.europa.eu/commission/state-union-2015_en

Baltoji knyga dėl Europos ateities: https://ec.europa.eu/commission/white-paper-future-europe-reflections-and-scenarios-eu27_lt

 

AGENDA/17/3161

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar