Švietimas, mokymas ir jaunimas


Kiekviena ES šalis yra atsakinga už savo švietimo ir mokymo sistemas, bet ES joms padeda nustatyti bendrus tikslus ir dalytis gerąja patirtimi.

Jos pavyzdine šios srities programa „Erasmus+“ Englishfrançais iš esmės siekiama spręsti jaunimo nedarbo problemą, ugdyti gebėjimus ir rūpintis geresnėmis galimybėmis įsidarbinti.

Jaunimo galimybės

Mokinių grupė © Carofoto

Siekti, kad profesinės kvalifikacijos būtų pripažįstamos visoje ES, yra vienas iš prioritetų.

ES jaunimo strategija Deutsch (de) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) propaguojamos lygios galimybės jaunimui mokantis bei darbo rinkoje, jaunuoliai skatinami aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.

„Erasmus+“ – švietimas, jaunimo mokymas ir sportas

  • Bendras programos biudžetas – 14,7 mlrd. eurų (tai 40 % daugiau negu ankstesniu finansavimo laikotarpiu, trukusiu iki 2013 m.).
  • Ši programa padės daugiau kaip 4 mln. žmonių, daugiausia jaunimui, studijuoti, mokytis, įgyti darbo patirties arba savanoriauti užsienyje.
  • Programa taip pat padės per 125 000 organizacijų dirbti su kitų šalių analogiškomis organizacijomis, taip pat atnaujinti ir modernizuoti mokymo praktiką bei jaunimo darbą.

Programa „Erasmus +“ pakeis 7 vykdomas šių sričių ES programas. Taip bus paprasčiau gauti finansavimą, be to, pirmą kartą įtraukta ir sporto sritis.

Europasas – standartinis CV

Europasas – tai dokumentų rinkinys, padedantis žmonėms nurodyti savo įgūdžius ir kvalifikacijąstandartiniu europiniu formatu. Taip darbdaviams lengviau suprasti kitose šalyse įgytą kvalifikaciją, o darbuotojams kreiptis dėl darbo užsienyje.

Erazmo statula © Roterdamo Erazmo universitetas

ES studijų užsienyje programa „Erasmus“ pavadinta XVI a. mokslininko Erazmo Roterdamiečio vardu.

Kvalifikacijų palyginamumas ir pripažinimas

Dėl Europos kvalifikacijų sandaros English paprasčiau palyginti skirtingas nacionalines kvalifikacijas susiejant egzaminus ir išsilavinimo lygius į bendrą informacinę sistemą. Europos kvalifikacijų sandara siekiama padėti europiečiams vykti studijuoti ir dirbti į užsienį.

Profesinis mokymas

Dalyvaudamos vadinamajame Kopenhagos procese Europos šalys (įskaitant visas ES valstybes nares), profesinės sąjungos ir darbdaviai bendradarbiauja siekdami tobulinti profesinį mokymą. Vienas ir šio bendradarbiavimo rezultatų – Europos kreditų sistema ir kokybės užtikrinimo tinklas English, padedantys žmonėms dirbti ir mokytis užsienyje.

Aukštasis mokslas

Bolonijos procesu ir sukurta Europos aukštojo mokslo erdve English siekiama, kad pereiti iš vienos švietimo sistemos Europoje į kitą būtų paprasčiau, ir propaguojamas abipusis studijų laikotarpių pripažinimas, palyginamos kvalifikacijos bei vienodi kokybės standartai. 

Inovacijos ir verslumas

Europos inovacijos ir technologijos institutas (EIT)

Pagrindinis EIT English uždavinys – suburti geriausias Europos aukštojo mokslo įstaigas, mokslinių tyrimų centrus bei įmones ir sutelkti dėmesį į didžiausius socialinius iššūkius.

Moksliniai tyrimai – Marijos Sklodovskos Kiuri programa

Pagal Marijos Sklodovskos Kiuri programą remiamas visų mokslinių disciplinų mokslininkų profesinis vystymasis ir mokymas, ypač padedant jiems studijuoti ir dirbti įvairiose šalyse bei sektoriuose.

Į puslapio pradžią

Švietimas, mokymas, jaunimas ir sportas

Paskelbta Kov 2014

Tai vienas iš serijos „Apie Europos Sąjungos politiką“ leidinių


Į puslapio pradžiąPrisijunkite

Facebook

  • Europos mokymo fondasEnglish (en)
  • Parama aukštesnės pakopos mokymosi ir mokymo galimybėms Rytų Europoje ir Kaukazo regioneEnglish (en)
  • Tinklas „Eurydice“English (en)
  • Erasmus +English (en)

Į puslapio pradžią

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?