RSS
Abecední rejstřík

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Policejní a celní spolupráce

Spravedlnost, svoboda a bezpečnost

Ochrana občanů vyžaduje lepší vzájemnou pomoc a výměnu informací mezi orgány členských států pro vymáhání práva. Zejména je nezbytné, aby spolupráce mezi vnitrostátními policejními, jakož i celními orgány byla posílena tak, aby bylo možné účinně potírat trestnou činnost jak na místní úrovni, tak i na evropské úrovni.
Vzájemná pomoc policejních služeb je založena na orgánech, jako je Europol či Evropská policejní akademie (Cepol/EPA). Celní spolupráce je založena na Úmluvě o vzájemné pomoci a spolupráci mezi celními správami (Neapolská úmluva II.).
Kromě toho byly zavedeny různé nástroje pro dosažení cílů policejní a celní spolupráce. Patří sem specifický program „Prevence a boj proti trestné činnosti“, program Cla 2013 a modernizovaný celní kodex.

Právní upozornění | O těchto stránkách | Hledat | Kontakt | Začátek stránky