RSS
Alfabētiskais rādītājs

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Terorisma apkarošana

Tiesiskums, brīvība un drošība

Terorisms apdraud gan Eiropas Savienības drošību, brīvību un vērtības, gan tās iedzīvotājus, tāpēc ES pasākumi šajā jomā vērsti uz to, lai pienācīgi un piemēroti reaģētu uz šo parādību un to apkarotu. Vispārējā pieeja balstās uz četriem pīlāriem: novērst, aizsargāt, vajāt un reaģēt. ES smagi strādā pie terora aktu novēršanas un izskaušanas un pie infrastruktūras un iedzīvotāju aizsardzības. Tā darbojas arī, lai iznīdētu terorisma cēloņus, resursus un iespējas. Lai cīņa ar šo starptautisko parādību būtu efektīva, ļoti svarīga ir koordinācija starp tiesībsargājošajām un tiesu iestādēm Eiropas Savienībā, kā arī starptautiskā sadarbība.
Amsterdamas līgums tolaik skaitliski nelielajai ES deva pamatu rīcībai šajā jomā. Pēc teroristu uzbrukumiem ASV (2001. gadā) un Eiropā (Madridē un Londonā 2004. un 2005. gadā) terorisma apkarošana ir ieguvusi daudz lielāku nozīmi.

Juridisks paziņojums | Par šo vietni | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums