RSS
Abėcėlinė rodyklė

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Kova su terorizmu

Teisingumas, laisvė ir saugumas

Terorizmas yra grėsmė Europos Sąjungos ir jos piliečių saugumui, laisvei ir vertybėms, todėl ES imasi tinkamų veiksmų kovojant su šiuo reiškiniu. Prevencija, apsauga, persekiojimas ir reagavimas – tai keturios pagrindinės šio požiūrio kryptys. ES stengiasi užkirsti kelią ir sužlugdyti teroristinius išpuolius, ir apsaugoti infrastruktūrą bei piliečius. Ji taip pat siekia nustatyti terorizmo priežastis bei sprendžia išteklių ir pajėgumo klausimus. ES teisėsaugos agentūrų ir teisminių institucijų veiklos koordinavimas ir tarptautinis bendradarbiavimas ne mažiau svarbūs siekiant veiksmingai kovoti su šiuo tarptautiniu reiškiniu.
Amsterdamo sutartimi buvo įtvirtinti pagrindai ES veiksmams, kurie tuo metu buvo taikomi tik keliose valstybėse narėse. Po teroro aktų JAV (2001 m.) ir Europoje (Madride ir Londone 2004 ir 2005 m.) ši veikla įgavo pagreitį.

Teisinė informacija | Apie šią svetainę | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią