RSS
Abecední rejstřík

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Boj proti organizovanému zločinu

Spravedlnost, svoboda a bezpečnost

Organizovaný zločin je v Evropě hrozbou pro ekonomiku i společnost. Reakce Evropské unie v boji proti organizovanému zločinu odpovídá složitosti tohoto jevu a je zaměřena jak na obchodování s lidmi, zbraněmi a drogami, tak na hospodářskou a finanční kriminalitu, korupci a praní špinavých peněz. Dotýká se také nové dimenze organizovaného zločinu, jako je počítačová trestná činnost nebo trestná činnost s dopady na životní prostředí.
Integrovaný přístup, kterým se činnosti EU řídí, sahá od prevence až po vymáhání práva. Tato oblast se v zásadě opírá o účinnou spolupráci mezi orgány členských států, a zejména orgány pro vymáhání práva, včetně výměny informací a vzájemné pomoci v případech zadržení a zabavení. Boj proti organizovanému zločinu má globální charakter a ovlivňuje mnoho oblastí činností EU a jejích politik.

Právní upozornění | O těchto stránkách | Hledat | Kontakt | Začátek stránky