RSS
Alfabētiskais rādītājs

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Finanšu pakalpojumi: vispārīgs satvars

Iekšējais tirgus

Finanšu tirgu integrācija nozīmē to, ka kapitālu var piešķirt efektīvāk un uzlabot ilgtermiņa ekonomisko veiktspēju. Eiropas Savienība ir izveidojusi tiesisko pamatu, lai stiprinātu finanšu pakalpojumu nozari un jo īpaši — ‎lai uzlabotu finanšu operatoru darbību un palielinātu likviditāti, konkurētspēju un finanšu stabilitāti.
Dažas Eiropas finanšu pakalpojumu politikas nostādnes sakrīt ar brīvas kapitāla aprites principiem, ciktāl tas attiecas uz finanšu darbības atvieglošanu un drošības uzlabošanu. Tā iemesls ir šo aktivitāšu starptautiskais raksturs, kā arī uz jaunām tehnoloģijām balstīto pakalpojumu spēcīgā izaugsme.
Finanšu pakalpojumu politika attiecas uz trim galvenajām nozarēm: banku sistēmu, apdrošināšanu un vērtspapīriem. Eiropas Savienība ne vien regulē operatoru un investoru (banku, apdrošināšanas un vērtspapīru jomā) darbību, bet arī plāno vairāk aizsargāt patērētājus noteiktās jomās, piemēram, saistībā ar finanšu pakalpojumiem privātpersonām un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Juridisks paziņojums | Par šo vietni | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums