RSS
Abėcėlinė rodyklė

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Finansinės paslaugos: bendrieji pagrindai

Vidaus rinka

Finansų rinkos integracija reiškia, kad kapitalas gali būti paskirstytas efektyviau ir geriau pasitarnauti ilgalaikei ekonominei veiklai. Europos Sąjunga nustatė teisinius pagrindus stiprinančius finansinių paslaugų sektorių, ypač gerinant finansinių operatorių veiklą ir didinant likvidumą, konkurenciją ir finansinį stabilumą.
Europos finansinių paslaugų politika rūpinasi laisvo kapitalo judėjimu, siekiant jo palengvinimo ir finansinės veiklos saugumo. Tokios problemos daugiausiai kyla dėl šios veiklos tarptautinio pobūdžio, tačiau kartu ir dėl paslaugų, paremtų naujosiomis technologijomis, gausėjimo.
Finansinių paslaugų politika apima tris svarbiausius sektorius: bankų sistemą, draudimą ir vertybinius popierius. Be taisyklių operatoriams ir investuotojams (bankininkystės, draudimo ir prekybos vertybiniais popieriais srityse) nustatymo, Sąjunga taip pat ketina suteikti geresnę apsaugą vartotojams konkrečiose srityse, kaip antai mažmeninių finansinių paslaugų.

Teisinė informacija | Apie šią svetainę | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią