RSS
Abecední rejstřík

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Farmaceutické a kosmetické výrobky

Vnitřní trh

Evropský farmaceutický průmysl hraje důležitou roli při zajišťování toho, aby se lidé v Evropě mohli těšit dobrému zdraví. Evropská unie se proto snaží garantovat všeobecný přístup k léčivým přípravkům, poskytovat veřejnosti vysoce kvalitní informace a zajistit, aby vyrobené léčivé přípravky byly bezpečné a účinné. Jednotný trh pro farmaceutické přípravky umožňuje těchto cílů dosáhnout zvýšením konkurenceschopnosti odvětví pomocí propagace výzkumu a inovací ve prospěch veřejnosti.
Evropský kosmetický průmysl je důležitým zaměstnavatelem. V samotném odvětví pracuje 150 000 lidí a prodej, distribuce a přeprava kosmetických přípravků vytvářejí nepřímo dalších 350 000 pracovních míst. S výrobní hodnotou více než 35 miliard eur je tento inovativní průmysl světovým lídrem v oboru. Cílem Evropské unie je zajistit volný pohyb kosmetických přípravků na vnitřním trhu a zaručit, že přípravky budou bezpečné.

Právní upozornění | O těchto stránkách | Hledat | Kontakt | Začátek stránky