RSS
Alfabētiskais rādītājs

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Mehānisko transportlīdzekļu prasību tehniskā saskaņošana

Iekšējais tirgus

Mehānisko transportlīdzekļu prasību saskaņošana, ko Kopienas līmenī ieviesa ar Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 114. pantu, ir balstīta uz Kopienas transportlīdzekļa tipa apstiprinājuma sistēmu.
Šajā sistēmā ražotājs kādā no dalībvalstīm var saņemt transportlīdzekļa tipa sertifikātu, ja tas atbilst saskaņotajām tehniskajām prasībām, un tad to tirgot visā ES bez jebkādām citām pārbaudēm.
Dažādās transportlīdzekļu kategorijās (pasažieru automobiļi, motocikli, lauksaimniecības un mežsaimniecības traktori, transportlīdzekļi, kas ir derīgi braukšanai bez ceļa, autobusi, mopēdi un motociklu piekabes) jau ir panākta vispārēja tehnisko prasību saskaņotība, un drīz tas tiks panākts arī citās transportlīdzekļu kategorijās (citi traktoru un autopiekabju veidi).
Ir ārkārtīgi svarīgi Eiropas autoražotājiem nodrošināt pieeju pēc iespējas lielākam tirgum. Kopienas tipa apstiprinājuma sistēma ļauj ražotājiem pilnībā izmantot iekšējā tirgus piedāvātās priekšrocības. Savukārt tehnisko prasību saskaņošana visā pasaulē, ko piedāvā Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas Ekonomikas komisija (ANO/EEK), ražotājiem piedāvā tirgu ārpus Eiropas robežām.

Juridisks paziņojums | Par šo vietni | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums