RSS
Abecední rejstřík

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Technická harmonizace pro motorová vozidla

Vnitřní trh

Technická harmonizace pro motorová vozidla, zavedená na úrovni Společenství podle článku 114 Smlouvy o fungování Evropské unie, vychází ze systému Společenství pro schválení typu vozidla.
V tomto systému mohou výrobci v jednom členském státě získat certifikaci pro typ vozidla, pokud splňuje harmonizované technické požadavky, a potom ho uvést na trh v celé EU bez nutnosti dalších zkoušek.
Celková technická harmonizace byla již dosažena u různých kategorií vozidel (osobní automobily, motocykly, zemědělské a lesnické traktory, užitkové vozy, autobusy, přívěsy k mopedům a motocyklům) a brzy bude rozšířena na další kategorie vozidel (jiné typy traktorů a přívěsů).
Je důležité, aby evropští výrobci automobilů měli zajištěný přístup na co největší trh. Zatímco systém Společenství pro schválení typu vozidla umožňuje výrobcům využít plně příležitosti, které nabízí vnitřní trh, celosvětová technická harmonizace v kontextu Evropské hospodářské komise OSN jim nabízí trh, který se rozšiřuje za evropské hranice.

Právní upozornění | O těchto stránkách | Hledat | Kontakt | Začátek stránky