RSS
Alfabētiskais rādītājs

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Eiropas integrācija ar Līgumu palīdzību

Institucionālie jautājumi

Kopienas Līgumu parakstīšana (EOTK 1951. gadā, EEK un EURATOM 1957. gadā) iezīmēja sākumpunktu vairāk nekā piecdesmit Eiropas Līgumu izstrādes gadiem. “Dibināšanas” līgumi, ar kuriem tika radītas Eiropas Kopienas, kā arī Eiropas Savienība, un lielie grozījumu līgumi kopā veido primāro tiesību normas, t. i., Eiropas Savienības un Kopienu pamata tiesību normas.
Līgumos, kurus pieņēma dalībvalstu un valdību vadītāji, ir ietvertas oficiālās un materiālās normas, kas veido sistēmu, kurā iestādes īsteno dažādas Kopienu un Savienības politiskās nostādnes. Tie nosaka oficiālās normas, kurās ir izklāstīts Savienības un dalībvalstu kompetences sadalījums un noteikts pamats iestāžu pilnvarām. Tie nosaka arī materiālās normas, kurās ir norādīti politikas virzieni un noteikta iestāžu darbība atbilstoši katram no tiem.

Skatīt arī

  • 2004. gada Konstitūcijas projekts (virzība pārtraukta) (DE) (EN) (FR)
Juridisks paziņojums | Par šo vietni | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums