EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Susitarimas su Honkongu dėl bendradarbiavimo ir tarpusavio pagalbos muitinių veiklos srityje

 

DOKUMENTAI, KURIŲ SANTRAUKOS PATEIKIAMOS:

Sprendimas 1999/400/EB dėl Europos bendrijos ir Honkongo (Kinija) susitarimo dėl bendradarbiavimo ir tarpusavio administracinės pagalbos muitinių veiklos srityje sudarymo

Susitarimas tarp Europos bendrijos ir Honkongo (Kinija) dėl bendradarbiavimo ir tarpusavio administracinės pagalbos muitinių veiklos srityje

KOKS ŠIO SUSITARIMO IR ŠIO SPRENDIMO TIKSLAS?

Šiuo susitarimu siekiama pagerinti administracinių institucijų, atsakingų už muitinės teisės aktų* taikymą, bendradarbiavimą. Be šiame susitarime aptarto bendradarbiavimo, šalys gali išplėsti ir papildyti muitinių bendradarbiavimą, sudarydamos susitarimus konkrečiais klausimais.

Sprendimu šis susitarimas sudaromas Europos bendrijos (dabartinės ES) vardu.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Muitinių bendradarbiavimas

Šalys įsipareigoja plėtoti muitinių bendradarbiavimą:

  • nustatydamos ir užtikrindamos veiksmingus jų muitinių bendravimo kanalus, kad būtų palengvintas saugus ir greitas keitimasis informacija;
  • palengvindamos prekių judėjimą;
  • keisdamosi informacija ir patirtimi, susijusia su muitinės procedūrų tobulinimu;
  • teikdamos viena kitai techninę pagalbą;
  • vykdydamos darbuotojų mainus, kai tai abipusiai naudinga.

Administracinė tarpusavio pagalba

Galimi du administracinės tarpusavio pagalbos būdai:

  • pagalba gavus prašymą: prašymą gavusi institucija* pateikia prašymą pateikusiai institucijai* visą reikalingą informaciją, leidžiančią jai užtikrinti teisingą muitinės teisės aktų taikymą. Pateikiama informacija gali būti susijusi su žinomais ar planuojamais veiksmais, kurie gali pažeisti šiuos teisės aktus. Taip pat ji gali būti susijusi su šalių eksporto ir importo procedūrų tinkamumu;

Be to, šiuo susitarimu užtikrinamas stebėjimas kilus įtarimams. Gali būti stebimi fiziniai ar juridiniai asmenys, vietos ir prekių ar transporto priemonių judėjimas, turint pagrindo manyti, kad jie dalyvauja ar gali dalyvauti muitinės teisės aktus pažeidžiančioje veikloje.

  • savanoriška pagalba: šalys savo iniciatyva teikia viena kitai pagalbą, jei mano, kad tokia pagalba reikalinga tinkamam muitinės teisės aktų taikymui, ypač kai gauna informaciją, kuri galėtų dominti kitą šalį.

Formalieji pagalbos aspektai ir išimtys

Prašymai turi būti pateikiami raštu, išskyrus skubius atvejus, kai galima teikti prašymus žodžiu, tačiau vėliau jie turi būti patvirtinti raštu.

Prašymuose turi būti nurodyta:

  • duomenys apie prašymą pateikusią instituciją;
  • priemonė, kurios prašoma imtis;
  • prašymo tikslas ir priežastis;
  • su prašymu susiję teisės aktai;
  • su prašymu susiję fiziniai ar juridiniai asmenys;
  • svarbių faktų ir atlikto tyrimo santrauka.

Prašymą gavusi šalis gali atsisakyti suteikti pagalbą, jei ją teikiant gali būti pakenkta šalies suverenitetui, viešajai tvarkai, saugumui ar kitiems esminiams interesams. Pareigos teikti pagalbą galima nevykdyti, jeigu teikiant pagalbą būtų atskleista pramoninė, komercinė ar profesinė paslaptis.

Susitarime yra konfidencialumo sąlygos, susijusios su teikiama informacija. Asmens duomenys yra griežtai saugomi.

Šiuo susitarimu įkuriamas Jungtinis muitinių bendradarbiavimo komitetas, kuris rūpinsis tinkamu šio susitarimo įgyvendinimu ir nagrinės visus klausimus, susijusius su šio susitarimo taikymu.

ĮSIGALIOJIMO DATA

Susitarimas įsigaliojo 1991 m. birželio 1 d.

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Muitinės teisės aktai: ES ir Honkongo (Kinija) įstatymai, teisės aktai ar kiti teisiškai įpareigojantys dokumentai, reglamentuojantys prekių importą, eksportą bei tranzitą ir jų pateikimą į rinką pagal bet kurią kitą muito procedūrą, įskaitant draudimo, apribojimo ir kontrolės priemones, priklausančias muitinių ir kitų administracinių institucijų kompetencijai.
Prašymą gavusi institucija: kompetentinga muitinė, kuri gauna pagalbos prašymą.
Prašymą pateikusi institucija: kompetentinga muitinė, kuri prašo pagalbos.

PAGRINDINIAI DOKUMENTAI

1999 m. gegužės 11 d. Tarybos sprendimas 1999/400/EB dėl Europos bendrijos ir Honkongo (Kinija) susitarimo dėl bendradarbiavimo ir tarpusavio administracinės pagalbos muitinių veiklos srityje sudarymo (OL L 151, 1999 6 18, p. 20)

Europos bendrijos ir Honkongo (Kinija) susitarimas dėl bendradarbiavimo ir tarpusavio administracinės pagalbos muitinių veiklos srityje (OL L 151, 1999 6 18, p. 21–26)

paskutinis atnaujinimas 08.01.2019

Top