RSS
Abecední rejstřík

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Podnikatelské prostředí

Podnikání

Založení a rozvoj podniku není jen dobrodružstvím, ale také skutečnou výzvou. Cílem programu je podnikatelům v těchto věcech pomoci, a proto je nezbytné vytvářet příznivé podnikatelské prostředí.
Při zakládání a rozvoji podniků je velmi užitečné postarat se o snadnější přístup k financování, vyjasňování a zefektivnění právních předpisů, o rozvoj podnikatelské kultury a o podporu sítí pro podniky.
Vytváření příznivého podnikatelského prostředí však neznamená jednoduše zvýšit růstový potenciál podniků. Znamená to také proměnit Evropu v místo, kam je výhodné investovat a kde je přínosné pracovat. Tímto způsobem se prosazování sociální odpovědnosti podniků podílí na zatraktivňování podnikání v Evropě.
Malé a střední podniky (MSP) tvoří 99 % evropských podniků. Vzhledem k tomu, že co do velikosti skutečně nevykazují značnou velikost, jsou tak velmi citlivé na změny v průmyslu a prostředí, kde působí. Je proto velmi důležité, aby zajištění příznivých podmínek pro MSP se dostalo do centra politického zájmu.

Právní upozornění | O těchto stránkách | Hledat | Kontakt | Začátek stránky