RSS
Abėcėlinė rodyklė

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Atsinaujinančioji energija

Energetika

Atsinaujinantieji energijos šaltiniai – vėjo energija, saulės energija (šiluminė ir fotovoltinė), hidroelektrinė energija, potvynių energija, geoterminė energija ir biomasė – yra svarbūs iškastinio kuro pakaitalai. Naudojant šiuos išteklius, mažinamas ne tik energijos gamybos ir vartojimo metu išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, bet ir Europos Sąjungos (ES) priklausomybė nuo iškastinio kuro (ypač naftos ir dujų) importo.
Siekdama ambicingo tikslo – 20 proc. visos energijos išgauti iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių, ES planuoja sutelkti pastangas į elektros, šildymo bei vėsinimo sektorius ir biokurą. Komisija tikisi, kad transporto sektoriuje, kuri beveik išimtinai priklauso nuo naftos, 2020 m. 10 proc. visų suvartojamų degalų sudarys biokuras.

Teisinė informacija | Apie šią svetainę | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią