RSS
Alfabētiskais rādītājs

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Muita

Muita

Muitas savienību pirmām kārtām raksturo tas, ka tajā nepastāv iekšējās robežas. Muitas savienība ir viens no Eiropas Savienības (ES) pamatbalstiem, kas aptver visu preču tirdzniecību (Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 28. pants). Ievedmuitas un izvedmuitas nodokļi un maksājumi ar līdzvērtīgu iedarbību starp dalībvalstīm ir aizliegti. Uz ārējām robežām trešo valstu precēm tiem piemērots kopējais muitas tarifs un integrētais muitas tarifs (Taric). Preču brīva aprite Savienībā noris saskaņā ar iekšējā tirgus noteikumiem un atsevišķiem kopējās komerciālās politikas noteikumiem. Turklāt tādi instrumenti kā Kopienas Muitas kodekss nodrošina, ka dalībvalstu muitas iestādes vienādi piemēro standartus.
Muitas savienība, kuras izveide bija paredzēta jau 1957. gada Romas līgumā, tika izveidota 1968. gada 1. jūlijā. Tās mehānismi ir pastāvīgi mainījušies, lai pielāgotos jaunām tehnoloģijām un garantētu lielāku drošību, jo īpaši attiecībā uz aizsardzību pret viltošanu un pirātismu.

Skatīt arī

  • Plašāka informācija: Eiropas Komisijas Nodokļu politikas un muitas savienības (DE) (EN) (FR) ģenerāldirektorāta tīmekļa vietne
  • Starptautiski nolīgumi (EN)
Juridisks paziņojums | Par šo vietni | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums