RSS
Alfabētiskais rādītājs

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Patērētāju ekonomisko un juridisko interešu aizsardzība

Patērētāji

Eiropas Savienībā pastāv noteikumi, lai aizsargātu patērētāju ekonomiskās un juridiskās intereses attiecībās ar dažādu nozaru speciālistiem, kā arī strīdus gadījumos.
Konkrētāk, ES ir aizliegusi negodīgu komercpraksi, atvieglojusi strīdu izšķiršanu ārpustiesas kārtībā un izlīgumus maza apmēra prasību gadījumā, kā arī ir saskaņojusi procedūras attiecībā uz pārkāpumu izbeigšanu patērētāju interesēs. Tā ir arīdzan izveidojusi Eiropas informācijas tīklu un valstu iestāžu tīklu, lai nodrošinātu patērētāju aizsardzības tiesību aktu efektīvu piemērošanu.
Tāpat ES ir veltījusi pūles, lai nostiprinātu tiesisko drošību, proti, ir saskaņoti noteikumi, kas piemērojami dažu veidu darījumiem, piemēram, elektroniskajai komercijai, vai dažu veidu līgumiem, papildus noteikumiem, kas piemērojami konkrētām nozarēm, piemēram, transportam vai finanšu pakalpojumiem.

Juridisks paziņojums | Par šo vietni | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums