RSS
Abecedný register

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Označovanie výrobkov a balenie

Spotrebitelia

Cieľom označovania potravín je zaručiť spotrebiteľom prístup ku kompletným informáciám o obsahu a zložení výrobkov, aby sa chránilo ich zdravie a záujmy. Ostatné informácie môžu poskytnúť podrobnosti o osobitnom aspekte výrobku, ako je napríklad jeho pôvod alebo výrobná metóda. Niektoré potraviny, ako sú geneticky modifikované organizmy, alergénne potraviny, potraviny určené pre dojčatá či dokonca rozličné nápoje, sú takisto predmetom osobitných nariadení.

Označovanie niektorých nepotravinových výrobkov musí obsahovať aj osobitné informácie, aby sa zaručilo ich bezpečné používanie a aby si mohli spotrebitelia uplatňovať právo na skutočnú voľbu. Okrem toho musí balenie potravín dodržiavať výrobné kritériá s cieľom predísť kontaminácii potravinových výrobkov.

Právne upozornenie | O týchto stránkach | Vyhľadať | Kontakt | Na začiatok