RSS
Abecední rejstřík

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Označování a balení výrobků

Spotřebitelé

Cílem označování potravin je zaručit, aby spotřebitelé měli přístup ke všem informacím o obsahu a složení výrobků, a to kvůli ochraně jejich zdraví a jejich zájmů. Mezi další informace mohou patřit podrobnosti o určitém konkrétním hledisku daného výrobku, například o jeho původu nebo způsobu výroby. Na některé potraviny, jako jsou geneticky modifikované organismy, alergenní potraviny, potraviny určené pro kojence nebo i různé nápoje, se také vztahují zvláštní předpisy.

Označování některých nepotravinářských výrobků musí také zahrnovat specifické informace, čímž se zaručí bezpečné použití těchto výrobků a spotřebitelé tak získávají možnost uplatnit skutečnou volbu. Kromě toho se na výrobu obalů potravin vztahují určitá pravidla, aby se zabránilo kontaminaci potravinářských produktů.

Právní upozornění | O těchto stránkách | Hledat | Kontakt | Začátek stránky