RSS
Alfabētiskais rādītājs

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Uzņēmumiem piemērojamie noteikumi

Konkurence

Daži uzņēmumi mēģina izkropļot brīvo konkurenci un vēršas pret to, lai tirgum uzspiestu savus noteikumus. Vienas jomas uzņēmumi var savstarpēji vienoties par cenu regulēšanu vai savstarpēju tirgus sadalīšanu. Uzņēmums, kam tirgū ir dominējoša pozīcija, to var ļaunprātīgi izmantot un no attiecīgā tirgus izslēgt savus konkurentus. Tādēļ Eiropas Savienība ir ieviesusi noteikumus, lai pret šādiem uzņēmumiem celtu apsūdzību un neļautu tiem iesaistīties pret konkurenci vērstos pasākumos.
Turklāt uzņēmumu apvienošanās un pārpirkšana var ierobežot konkurenci, izveidojot vai nostiprinot uzņēmuma dominējošo pozīciju tirgū. Tādēļ Eiropas Savienība regulē un, ja nepieciešams, aizliedz vai ar noteiktiem nosacījumiem ierobežo uzņēmumu koncentrāciju Kopienā.

Skatīt arī

Juridisks paziņojums | Par šo vietni | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums