RSS
Alfabētiskais rādītājs

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Par šo vietni

Vietnē “ES tiesību aktu kopsavilkumi” ir lakoniski, saprotami un objektīvi atspoguļoti Eiropas Savienības (ES) tiesību aktu galvenie aspekti. Tā ietilpst ES iestāžu portālā Europa.

Šī vietne ir specializētas informācijas avots, ko iesaka izmantot kopā ar EUR-Lex, PreLex un Europe Direct. EUR-Lex nodrošina visus ES tiesību aktu tekstus, savukārt PreLex var sekot visiem tiesību aktu priekšlikumiem ES iestāžu lēmumu pieņemšanas procesa laikā, un Europe Direct sniedz atbildes uz pilsoņu uzdotajiem jautājumiem par ES. Šī vietne papildina šos informācijas avotus, piedāvājot lasītājam draudzīgus to ES tiesību aktu kopsavilkumus, kuri reizēm ir visai gari un specifiski.

Tiesību aktu kopsavilkumi

Šajā vietnē informācijas lapu veidā ir sniegti aptuveni 3500 Eiropas Savienības tiesību aktu kopsavilkumi, kas ir tematiski sadalīti 32 jomās atbilstoši Eiropas Savienības darbību jomām. Šajās tēmās ir apskatītas dažādas jomas no lauksaimniecības līdz transportam, sniedzot pilnu un aktuālu informāciju par ES tiesību aktiem. Tomēr lēmumi, kuru ietekme ir īslaicīga, šeit nav apskatīti.

Šobrīd vietne „ES tiesību aktu kopsavilkumi” ir pieejama 11 valodās (ES oficiālajās valodās līdz 2004. gada 1. maijam). Informācijas lapas, kurās ir apskatītas pilsoņu vairākuma galvenās intereses, arī ir pieejamas 11 valodās. Specializētākas informācijas lapas ir pieejamas piecās valodās (spāņu, vācu, angļu, franču un itāliešu). Valodu nodrošinājums drīzumā tiks papildināts. Tuvāko mēnešu laikā vietne būs pieejama 23 Eiropas Savienības valodās. Lielākā daļa lapu, kuras šobrīd ir 11 valodās, būs pieejamas četrās jaunajās valodās (čehu, ungāru, poļu un rumāņu). Turklāt lielākais skaits lapu, kuras šobrīd ir piecās valodās, būs pieejams sešās papildu valodās (dāņu, grieķu, nīderlandiešu, portugāļu, somu un zviedru). Visplašākā informācija par Europa valodu politiku ir pieejama šeit.

Informācijas lapas

Informācijas lapu mērķis ir sniegt ātri un viegli lasāmu ES tiesību aktu apskatu. Katrā lapā ir īsi aprakstīts kāds spēkā esošs tiesību akts, piemēram, direktīva, regula vai lēmums. Tiek piedāvāti arī provizorisko un citu tiesību aktu kopsavilkumi. Ikreiz ir norādīta saite uz tiesību akta oficiālo un pilna teksta versiju EUR-Lex vai PreLex vietnē. Informācijas lapas tiek regulāri papildinātas ar jaunāko informāciju, lai ņemtu vērā jaunākās tiesību aktu pārmaiņas. Kopsavilkumā tiek atspoguļoti tiesību akta grozījumi un saistīto tiesību aktu pieņemšana.

Juridisko redaktoru grupa seko tiesību aktu pārmaiņām un izstrādā informācijas lapas, balstoties uz standarta informācijas lapas paraugu. Informācijas lapas apstiprina attiecīgie Komisijas dienesti, lai nodrošinātu precizitāti.

ES tiesību aktu kopsavilkumus publicē vienīgi informācijas nolūkā. Tiem nav juridiska spēka.

Rīki

Vietnes navigāciju atvieglo dažādi rīki, kā, piemēram, interaktīva izvēlne, vietnes Europa vispārīgā meklēšanas funkcija, indekss un vārdnīca. Bez tam ir norādītas saites uz citām atbilstošām vai saistītām vietnēm. Lūdzu, apmeklējiet pamācības sadaļu, lai iegūtu plašāku informāciju par šīs vietnes lietošanu.

Jautājumi

Ja jums ir jautājumi par ES tiesību aktu kopsavilkumiem, lūdzu, rakstiet sadaļā Kontakti.

Juridisks paziņojums | Par šo vietni | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums