RSS
Abėcėlinė rodyklė

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Apie šią svetainę

Svetainėje „ES teisės aktų santrauka“ glaustai, aiškiai ir objektyviai pristatomi Europos Sąjungos (ES) teisės aktų pagrindiniai aspektai. Ji yra ES institucijų portalo „Europa“ dalis.

Šioje svetainėje pateikiama specializuota informacija, siūloma kartu su „EUR-Lex“, „PreLex“ ir „Europe Direct“. „EUR-Lex“ pateikiami visi ES teisės aktai, „PreLex“ leidžia sekti visus teisės aktų pasiūlymus, kurių priėmimas svarstomas ES institucijose, o „Europe Direct“ atsako į piliečių klausimus apie ES. Ši svetainė papildo minėtas priemones, pateikdama Europos teisės aktų, kurie kartais yra labai ilgi ir techniški, aiškias ir suprantamas santraukas.

Teisės aktų santrauka

Šioje svetainėje pateikiama maždaug 3 500 Europos teisės aktų santraukų, pristatomų atskirose suvestinėse, suskirstytose į 32 temines sritis, atitinkančias Europos Sąjungos veiklą. Šios temos apima sritis nuo žemės ūkio iki transporto, pateikiant išsamią ir atnaujintą informaciją, susijusią su ES teisės aktais. Tačiau joje neapžvelgiami laikinos svarbos sprendimai.

Šiuo metu svetainę „Europos teisės aktų santrauka“ galima skaityti 11 kalbų (tiek buvo oficialių ES kalbų iki 2004 m. gegužės 1 d.). Daugeliui piliečių svarbios informacijos santraukos taip pat pateikiamos 11 kalbų. Labiau specializuota informacija pateikiama 5 kalbomis (ispanų, vokiečių, anglų, prancūzų ir italų). Kalbų skaičius netrukus bus padidintas. Per ateinančius mėnesius svetainė bus pateikiama 23 Europos Sąjungos kalbomis. Netrukus didžioji dalis informacijos, kuri pasiekiama 11 kalbų, bus pateikta 4 naujomis kalbomis (čekų, vengrų, lenkų ir rumunų). Be to, daugelis dokumentų, šiuo metu pasiekiami 5 kalbomis, bus pateikti 6 papildomomis kalbomis (danų, graikų, olandų, portugalų, suomių ir švedų). Daugiau informacijos apie Europos kalbų politiką galite rasti čia.

Informacijos santraukos

Informacijos santraukų tikslas – greitai ir suprantamai pateikti ES teisės aktus. Kiekvienoje santraukoje apibendrinamas galiojantis teisės aktas, pvz., direktyva, reglamentas ar sprendimas. Taip pat siūlomos parengiamųjų ir kitų aktų santraukos. Visuomet pateikiama nuoroda į oficialius ir išsamius teisės aktus, esančius svetainėje „EUR-Lex“ arba „PreLex“. Informacijos santraukos reguliariai atnaujinamos, atsižvelgiant į naujausias teisės aktų pataisas; teisės aktų pakeitimai arba priimti aktai visada įtraukiami į santrauką.

Teisininkų-redaktorių komanda stebi teisės aktų pataisas ir kuria informacijos santraukas pagal standartinį modelį. Informacijos santraukas patvirtina atitinkamos Komisijos tarnybos, kad būtų užtikrintas tikslumas.

ES teisės aktų santraukos skelbiamos tik informaciniais tikslais. Jos neturi jokios teisinės reikšmės.

Įrankiai

Naršymą svetainėje palengvina keli įrankiai, tokie kaip interaktyvusis meniu, bendroji Europos svetainių paieškos funkcija, rodyklė ir žodynėlis. Be to, pateikiamos nuorodos į kitas svarbias ar susijusias svetaines. Daugiau informacijos apie šios svetainės naudojimą pateikta mokomajame vadove.

Klausimai

Jei turite klausimų, susijusių su ES teisės aktų santraukomis, apsilankykite puslapyje „Kontaktai“.

Teisinė informacija | Apie šią svetainę | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią