RSS
Tähestikuline nimestik

We are migrating the content of this website during the first semester of 2014 into the new EUR-Lex web-portal. We apologise if some content is out of date before the migration. We will publish all updates and corrections in the new version of the portal.

Do you have any questions? Contact us.


Selle saidi kohta

Veebisaidil „ELi õiguse kokkuvõtted” esitatakse lühidalt, kättesaadavalt ja objektiivselt peamised Euroopa Liidu (ELi) õiguse aspektid. See on osa ELi institutsioonide portaalist Europa.

Veebisait on koos EUR-Lex'i, PreLex'i ja Europe Direct'iga eriteabe allikas. Olgugi et EUR-Lex'is on kõik ELi õigusaktid tervikuna, võimaldab PreLex jälgida ELi institutsioonide otsustusprotsessis kõiki seaduseelnõusid ja Europe Direct vastab kodanike küsimustele ELi kohta. Käesolev veebisait täiendab nimetatud vahendeid ja pakub kasutajasõbralikke kokkuvõtteid Euroopa õiguse kohta, mille õigusaktid on vahel üsna pikad ja tehnilised.

Õiguse kokkuvõtted

Veebisaidilt leiab teabelehtede kujul ligikaudu 3 500 Euroopa õiguse kokkuvõtet, mis on jaotatud 32ks Euroopa Liidu tegevusi käsitlevaks teemavaldkonnaks. Teemad ulatuvad põllumajandusest transpordini, pakkudes ELi õiguse kohta põhjalikku ja ajakohastatud teavet. Üksnes lühiajaliselt päevakajalisi teemasid siiski ei käsitleta.

Veebisait „ELi õiguse kokkuvõtted” on kättesaadav 11 keeles (ELi ametlikud keeled enne 1. maid 2004). Samuti on 11 keeles kättesaadavad enamike kodanike huve käsitlevad teabelehed. Rohkem spetsialiseerunud teabelehed on kättesaadavad viies keeles (hispaania, saksa, inglise, prantsuse ja itaalia keeles). Veebisaidi keelte valikut laiendatakse peatselt. Lähikuudel on veebisait kättesaadav 23s ELi keeles. Praegu 11s keeles kättesaadavate teabelehtede keeltele lisandub veel neli uut keelt (tšehhi, ungari, poola ja rumeenia keel). Veel lisandub praegu enamike viies keeles kättesaadavate teabelehtede keeltele kuus keelt (taani, kreeka, hollandi, portugali, soome ja rootsi keel). Lisateavet Europa keelepoliitika kohta leiate siit.

Teabelehed

Teabelehtede eesmärk on pakkuda kiiret ja lihtsalt loetavat ülevaadet ELi õiguse kohta. Igas teabelehes tehakse kokkuvõte kehtivatest õigusaktidest, näiteks direktiivist, määrusest või otsusest. Esitatud on ka ettevalmistavate ja muude õigusaktide kokkuvõtted. Alati esitatakse veebilink EUR-Lex või PreLex veebisaidile, kust leiab õigusakti ametliku ja täieliku versiooni. Teabelehti ajakohastatakse korrapäraselt, et võtta arvesse hiljutisi muudatusi õigusaktides; kokkuvõttes käsitletakse ka õigusakti muudatusi või seonduvate õigusaktide vastuvõtmist.

Õigustoimetajate meeskond jälgib õigusaktides toimuvaid muudatusi ja koostab standardmudeli alusel teabelehed. Komisjoni asjaomased talitused kiidavad teabelehed heaks, et need oleksid täpsed.

ELi õiguse kokkuvõtteid levitatakse üksnes informatiivsel eesmärgil. Juriidilist väärtust neil ei ole.

Vahendid

Tänu mitmetele vahenditele, nagu interaktiivne menüü, Europa veebisaidi üldine otsingumootor, indeks ja sõnastik, on veebisaidil hõlpsam orienteeruda. Veel on olemas lingid muudele asjaomastele või seonduvatele veebisaitidele. Veebisaidi kasutamise kohta lisateabe saamiseks lugege palun juhendit.

Küsimused

ELi õiguse kokkuvõtteid käsitlevate küsimuste korral külastage palun veebilehte Kontakt.

Õigusteave | Selle saidi kohta | Otsi | Kontakt | Üles