Navigācijas ceļš

kids-corner

About the European Union

About the European Union

About the European Union

Eiropa ir skaists kontinents ar aizraujošu vēsturi. Bet ko tu īstenībā zini par Eiropu? Vai zināji, ka Eiropas Savienībā dzīvo 500 miljoni cilvēku? Vai vari nosaukt visu ES dalībvalstu galvaspilsētas? Cik skaidrs ir tavs priekšstats par ES un 27 valstīm, kas tajā iestājušās?

ES visdažādākajos veidos cenšas uzlabot mūsu dzīvi, piemēram, aizsargāt dabu, gādāt, lai pārtika, ko mēs ēdam, nekaitētu mūsu veselībai, padarīt mobilā tālruņa sakarus lētāku, apkarot noziedzību un vēl daudz ko citu.

Ir tik daudz visa kā, ko atklāt un uzzināt, un šī ir vislabākā vieta, kur sākt, — uzspēlējot kādu no šīm spēlēm. Uz priekšu — galamērķis ir Eiropa! Ceram, ka tev patiks!

Uzzini, kādas ir tavas tiesības

Šī ES izveidotā interneta lapa ir domāta bērniem un jauniešiem, tātad TEV! Tajā vari uzspēlēt spēlēs, skatīties multfilmas un videoklipus un uzzināt, kādas ir tavas tiesības. Vari arī uzzināt, pie kā savā valstī vari vērsties, ja tev šķiet, ka pret tevi neizturas godīgi.

Ienāciet pie mums!

ES — ko tas nozīmē?

Ko tu zini par Eiropas Savienību (ES)?

Vai zināji, ka Eiropas Savienībā dzīvo vairāk nekā 500 miljoni cilvēku?

Vai zini, ka Eiropas Savienības iedzīvotāji runā 24 dažādās oficiālajās valodās?

Un to, ka Eiropas Savienība tika izveidota vairāk nekā pirms 50 gadiem un ka sākotnējo 6 valstu vietā tagad tajā ir 28 valstis?

Vai esi redzējis Eiropas Savienības karogu ar 12 zeltītām zvaigznēm uz zila fona?

Noklikšķini šeit, lai uzzinātu vēl vairāk par ES!

Iepazīsim Eiropu!

ES ir 28 dalībvalstis. Katrai ir atšķirīga vēsture, ģeogrāfija un kultūra. Pārbaudi savas zināšanas šajā galda spēlē (vari to spēlēt viens pats vai kopā ar klasesbiedriem).

LASĪT12+

Laika mašīna

Šajā viktorīnā vari pārbaudīt, cik daudz tu zini par Eiropas vēsturi. Vadi savu kosmosa kuģi uz pareizo atbildi, izvairoties no meteorītiem!

12+

NEURODYSSÉE

Pārbaudi savas zināšanas par ES un tās 28 dalībvalstīm. Šajā spēlē tu būsi “citplanētietis”, kas apciemo planētu Zemi. Vari spēlēt viens pats vai kopā ar draugiem un citiem spēlētājiem. Šajā spēlē nāksies palauzīt galvu!

12+

“€CONOMIA”

Eiropas Centrālā banka kontrolē tās naudas daudzumu, kura ir apgrozībā ES. Bankas mērķis ir gādāt, lai cenu līmenis būtu stabils. Tas nāk par labu mums visiem. Vai mācēsi noteikt pareizo procentu likmi, lai inflāciju noturētu grožos?

LASĪT12+

Inflācijas sala

Deflācija, inflācija un hiperinflācija katru sabiedrības slāni ietekmē atšķirīgi. Dodies ceļojumā pa kādu salu, lai redzētu sekas, un tad pārbaudi savas zināšanas.

LASĪT12+

Lidošanas spēle

Ar savu lidmašīnu izvairies no šķēršļiem un vāc punktus, atbildot uz jautājumiem par ES un tavām tiesībām.

12+

Atrodi naudaszīmju drošības pazīmes!

Ir četri veidi, kā pārbaudīt, vai banknote nav viltota. Gribi uzzināt, kādi tie ir?

LASĪT12+

Biljards

Vai zināji, ka tev ir tiesības uz drošību, pienācīgu aprūpi, veselīgu pārtiku, ārstēšanu slimības gadījumā, mācībām, rotaļām un atpūtu? Uzspēlē biljarda partiju un uzzini vairāk par savām tiesībām!

12+

Valodu viktorīna

Vai jums šķiet, ka zināt daudz par valodām? Pārbaudiet savas zināšanas, spēlējot šo viktorīnu par Eiropas valodām.

12+

Euro Run

Palīdzi Annai un Aleksim iepazīties ar eiro naudas pasauli, izspēlējot visām septiņām banknotēm veltītos līmeņus, savācot pēc iespējas vairāk punktu un atbildot uz jautājumiem par eiro banknotēm un monētām.

LASĪT9+

“LinguaGo!”

Eiropas Savienībā ir 24 oficiālās valodas. Atpazīsti tās, vienlaikus izvairoties no ļaunajiem zirnekļiem un vācot punktus! Šajā spēlē vajadzīga ātra reakcija!

9+

Balonu spēle

Piksels, Urso, Kangi, Blu, Nina, Makss un Bobs grib tev pastāstīt, kādas ir tavas tiesības, bet viņi netiek projām no tuksnesīgas salas. Parādot, ka zini savas tiesības, izglāb viņus un tiec brīvībā.

9+

No kurienes ir šī monēta?

19 ES dalībvalstīs ir vienota valūta - eiro. Tomēr katra valsts pati izvēlas monētu dizainu. Vai spēj noteikt, no kuras valsts ir attiecīgā monēta?

Viktorīna par tālruņa numuru 112

Visā ES ir vienāds tālruņa numurs, uz kuru zvanīt ārkārtas gadījumos. Tas ir 112,  un uz to var zvanīt gan savā valstī, gan ārzemēs. Vai zini, kā to lietot? Piedalies šajā viktorīnā un uzzini vairāk!

Nirsti un skaiti

Eiro lieto 19 ES dalībvalstīs. Vai spēj atpazīt, kura eiro monēta ir no kuras valsts? Peldi pa okeānu un savāc noteiktu naudas summu. Uzmanies no medūzām!

Ceļojums laikā

Mēs ne vienmēr lietojām eiro. Ceļo atpakaļ laikā un savāc agrāk lietoto naudu, bet atceries, ka jāizvairās no plēsējiem un zirnekļiem…

Atmiņas spēle

Katrai no ES 28 dalībvalstīm ir savs karogs. Apgriez kartītes uz otru pusi un centies atrast tām pāri. Vari arī uzzināt, ko nozīmē krāsu salikums katrā karogā.

LASĪT6+

Attēlu puzle

Eiropas Savienības 28 dalībvalstīs ir daudz slavenu ēku un pieminekļu. Izvēlies kādu no tiem un mēģini no gabaliņiem salikt kopā attēlu.

6+

Naudaszīmju puzle

Eiro lieto 19 ES dalībvalstīs. Kopā ir septiņas dažādas eiro banknotes, to vērtība ir no 5 līdz 500 eiro. Saliec tās visas kopā no gabaliņiem.

LASĪT6+

Puzle par tālruņa numuru 112

Ja atrodies citā ES dalībvalstī un vajadzīgs izsaukt policiju vai ātro palīdzību, vienmēr zvani uz 112, šis tālruņa numurs ir vienāds visā ES. Saliec šo puzli, un redzēsi ātrās palīdzības dienestu darbībā.

LASĪT6+

Izkrāsojamā grāmata

Izvēlies savas iemīļotās krāsas un uzzini vairāk par savām tiesībām.

6+

No daļām saliekami attēli (puzle)

Saliec šo puzli un ieraudzīsi Anu, Oli, Pikseli, Urso, Kangi, Blu, Ninu, Maksu un Bobu, kuri tev palīdzēs uzzināt vairāk par tavām tiesībām.

6+

Atmiņas spēle par bioloģisko lauksaimniecību

Pateicoties bioloģiskajai lauksaimniecībai tava pārtika ir veselīgāka, arī dzīvniekiem klājas labāk. Mēģini atrast pāri katrai kartītei. Vienlaikus uzzināsi, kādu pārtiku ražo šādā veidā.

LASĪT6+