Navigācijas ceļš

kids-corner

About the European Union

About the European Union

About the European Union

Eiropa ir skaists kontinents ar aizraujošu vēsturi. Bet ko tu īstenībā zini par Eiropu? Vai zināji, ka Eiropas Savienībā dzīvo 500 miljoni cilvēku? Vai vari nosaukt visu ES dalībvalstu galvaspilsētas? Cik skaidrs ir tavs priekšstats par ES un 27 valstīm, kas tajā iestājušās?

ES visdažādākajos veidos cenšas uzlabot mūsu dzīvi, piemēram, aizsargāt dabu, gādāt, lai pārtika, ko mēs ēdam, nekaitētu mūsu veselībai, padarīt mobilā tālruņa sakarus lētāku, apkarot noziedzību un vēl daudz ko citu.

Ir tik daudz visa kā, ko atklāt un uzzināt, un šī ir vislabākā vieta, kur sākt, — uzspēlējot kādu no šīm spēlēm. Uz priekšu — galamērķis ir Eiropa! Ceram, ka tev patiks!

Uzzini, kādas ir tavas tiesības

Šī ES izveidotā interneta lapa ir domāta bērniem un jauniešiem, tātad TEV! Tajā vari uzspēlēt spēlēs, skatīties multfilmas un videoklipus un uzzināt, kādas ir tavas tiesības. Vari arī uzzināt, pie kā savā valstī vari vērsties, ja tev šķiet, ka pret tevi neizturas godīgi.

Ienāciet pie mums!

ES — ko tas nozīmē?

Ko tu zini par Eiropas Savienību (ES)?

Vai zināji, ka Eiropas Savienībā dzīvo vairāk nekā 500 miljoni cilvēku?

Vai zini, ka Eiropas Savienības iedzīvotāji runā 24 dažādās oficiālajās valodās?

Un to, ka Eiropas Savienība tika izveidota vairāk nekā pirms 50 gadiem un ka sākotnējo 6 valstu vietā tagad tajā ir 28 valstis?

Vai esi redzējis Eiropas Savienības karogu ar 12 zeltītām zvaigznēm uz zila fona?

Noklikšķini šeit, lai uzzinātu vēl vairāk par ES!

Iepazīsim Eiropu!

ES ir 28 dalībvalstis. Katrai ir atšķirīga vēsture, ģeogrāfija un kultūra. Pārbaudi savas zināšanas šajā galda spēlē (vari to spēlēt viens pats vai kopā ar klasesbiedriem).

LASĪT12+

Laika mašīna

Šajā viktorīnā vari pārbaudīt, cik daudz tu zini par Eiropas vēsturi. Vadi savu kosmosa kuģi uz pareizo atbildi, izvairoties no meteorītiem!

12+

NEURODYSSÉE

Pārbaudi savas zināšanas par ES un tās 28 dalībvalstīm. Šajā spēlē tu būsi “citplanētietis”, kas apciemo planētu Zemi. Vari spēlēt viens pats vai kopā ar draugiem un citiem spēlētājiem. Šajā spēlē nāksies palauzīt galvu!

12+

Lidošanas spēle

Ar savu lidmašīnu izvairies no šķēršļiem un vāc punktus, atbildot uz jautājumiem par ES un tavām tiesībām.

12+

Valodu viktorīna

Vai jums šķiet, ka zināt daudz par valodām? Pārbaudiet savas zināšanas, spēlējot šo viktorīnu par Eiropas valodām.

12+

Euro Run

Palīdzi Annai un Aleksim iepazīties ar eiro naudas pasauli, izspēlējot visām septiņām banknotēm veltītos līmeņus, savācot pēc iespējas vairāk punktu un atbildot uz jautājumiem par eiro banknotēm un monētām.

LASĪT9+

“LinguaGo!”

Eiropas Savienībā ir 24 oficiālās valodas. Atpazīsti tās, vienlaikus izvairoties no ļaunajiem zirnekļiem un vācot punktus! Šajā spēlē vajadzīga ātra reakcija!

9+

Balonu spēle

Piksels, Urso, Kangi, Blu, Nina, Makss un Bobs grib tev pastāstīt, kādas ir tavas tiesības, bet viņi netiek projām no tuksnesīgas salas. Parādot, ka zini savas tiesības, izglāb viņus un tiec brīvībā.

9+

Atmiņas spēle

Katrai no ES 28 dalībvalstīm ir savs karogs. Apgriez kartītes uz otru pusi un centies atrast tām pāri. Vari arī uzzināt, ko nozīmē krāsu salikums katrā karogā.

LASĪT6+