Naršymo kelias

kids-corner

Apie Europos Sąjungą

Apie Europos Sąjungą

Apie Europos Sąjungą

ES įvairiausiais būdais stengiasi pasirūpinti, kad visi gyventume geriau, pavyzdžiui: saugo kaimą, užtikrina, kad valgytume sveiką maistą, rūpinasi, kad skambinti telefonu ir siųsti SMS žinutes būtų pigiau, kovoja su nusikalstamumu ir t. t.

Be to, ES stengiasi užtikrinti geresnį gyvenimą vaikams ir jaunimui. Turi žinoti savo teises, ko tikėtis iš supančio pasaulio ir su kuo nesitaikstyti.

Sužinoti galima tiek daug ir geriausia pradėti čia! Sėkmės!

Sužinok savo teises

Šis ES puslapis skirtas vaikų ir paauglių – vadinasi TAVO – teisėms. Sužinok jas iš žaidimų, vaizdo siužetų ir animacinių filmukų. Be to, pamatysi, į ką gali kreiptis savo šalyje, jei manai, kad su tavimi elgiamasi neteisingai. Tau padės Olis, Ana ir jų draugai.

Apsilankykite

Kas gi ta Europos Sąjunga?

Ką žinai apie Europos Sąjungą (ES)?

Ar žinai, kad joje yra daugiau kaip 500 milijonų gyventojų?

Ar žinai, kad Europos Sąjungoje kalbama 24 skirtingomis oficialiomis kalbomis?

O kad ji buvo įkurta prieš daugiau kaip 50 metų ir kad jos šalių narių iš pradžių 6, o paskui vis daugėjo iki 28?

Ar girdėjai apie Europos vėliavą su dvylika auksaspalvių žvaigždučių mėlyname fone?

Apie ES sužinosi daug daugiau spustelėjęs čia!

Pažinkime Europą!

ES yra 28 valstybės narės. Kiekvienos iš jų istorija, geografija ir kultūra skirtinga. Patikrink savo žinias šį stalo žaidimą žaisdamas vienas ar su klasės draugais.

SKAITYTI12+

Laiko mašina

Atsakyk į šios viktorinos klausimus ir patikrink Europos istorijos žinias. Teisingą atsakymą pasieksi kosminiu laivu, tik saugokis meteoritų!

12+

NEURODISĖJA

Patikrink savo žinias apie ES ir jos 28 šalis nares tapdamas Žemę aplankiusiu ateiviu. Pajudink smegenis žaisdamas šį žaidimą vienas ar su draugais!

12+

€CONOMIA

Europos centrinis bankas kontroliuoja, kiek pinigų cirkuliuoja Europoje. Bankas siekia užtikrinti stabilias kainas, o tai naudinga visiems. Ar tu gali nustatyti tinkamas palūkanų normas, kad išliktų maža infliacija?

SKAITYTI12+

Infliacijos sala

Defliacija, infliacija ir hiperinfliacija kiekvieną visuomenės sluoksnį veikia kitaip. Apsilankyk saloje, kur pamatysi, kokį poveikį jos daro, ir tada patikrink žinias.

SKAITYTI12+

Skrydžio žaidimas

Skrisk lėktuvu, įveik kliūtis ir rink taškus atsakydamas į klausimus apie ES ir savo teises.

12+

Surask apsaugos požymius!

Patikrinti, ar banknotas tikras, galima pagal keturis požymius. Ar juos rasi?

SKAITYTI12+

Biliardas - viktorina

Ar žinai, kad turi teisę būti saugus, gauti tinkamą priežiūrą, sveiką maistą, būti apžiūrėtas gydytojo, jei sergi, mokytis, žaisti ir ilsėtis? Žaisk biliardą ir sužinok visas savo teises!

12+

Kalbų viktorina

Manote, kad šį tą žinote apie kalbas? Patikrinkite savo žinias mūsų Europos kalbų viktorinoje.

12+

Euro Run

Padėk Anai ir Aleksui surinkti euro – ES valiutos, naudojamos 19 šalių – monetas ir banknotus. Būk atsargus: tavo pinigų taip pat gviešiasi šarkos ir pinigų padirbinėtojai!

SKAITYTI9+

LinguaGo!

ES yra 24 oficialiosios kalbos. Atpažink jas ir pelnyk taškus. Tik saugokis piktųjų vorų – būk vikrus!

9+

Balionų žaidimas

Pikselis, Ursas, Kangi, Blu, Nina, Maksas ir Bobas nori supažindinti tave su tavo teisėmis, bet jie buvo pagrobti negyvenamoje saloje. Išgelbėk juos parodydamas, kad žinai savo teises, ir įveikęs kliūtis išlaisvink juos.

9+

Kurios šalies ši moneta?

19 ES šalių naudojasi ta pačia valiuta – euru. Kiekvienos šalies viena euro monetų pusė yra kitokia. Ar žinai, kurios šalies kuri moneta?

Viktorina 112

Visoje ES veikia bendras skubios pagalbos telefono numeris – 112. Todėl galima greitai susisiekti su skubios pagalbos tarnybomis būnant tiek savo, tiek kitose šalyse. Ar žinai, kaip juo naudotis? Dalyvauk viktorinoje ir sužinok!

Nerk ir skaičiuok

Eurais galima atsiskaityti 19 ES šalių. Ar žinai, kaip atrodo kiekvienos šalies euro monetos? Plauk vandenynu ir surink reikiamą sumą. Tik saugokis medūzų!

Keliautojas laiku

Eurą naudojome ne visada. Keliauk laiku ir rink anksčiau naudotas valiutas, tik saugokis grifų ir vorų...

Atminties žaidimas

Kiekviena iš 28 ES šalių turi savo vėliavą. Pabandyk surasti po dvi korteles su kiekvienos šalies vėliava. Sužinok, ką reiškia kiekvienos vėliavos spalvos.

SKAITYTI6+

Paveikslėlių dėlionė

Visose 28 ES šalyse narėse yra daugybė žymių pastatų ir paminklų. Pasirink vieną iš jų ir sudėliok atskiras jo dalis į vientisą paveikslėlį.

6+

Banknotų dėlionė

Eurais naudojamasi 19 ES šalių. Euro banknotų yra septyni: nuo 5 iki 500 eurų. Iš atskirų dalių sudėliok vientisą kiekvieno banknoto paveikslėlį.

SKAITYTI6+

Dėlionė 112

Viešint kitoje ES šalyje nereikia ieškoti policijos ar greitosios medicinos pagalbos numerio – jis visada toks pat – 112. Sudėjęs paveikslėlį pamatysi, kaip darbuojasi skubios pagalbos tarnybos.

SKAITYTI6+

Spalvinimo knygelė

Išsirink mėgstamiausias spalvas ir nuspalvink Aną, Olį, Pikselį, Ursą, Kangi, Blu, Niną, Maksą ir Bobą, kurie supažindins tave su tavo teisėmis.

6+

Dėlionė

Sudėk dėlionę ir pamatysi Aną, Olį, Pikselį, Ursą, Kangi, Blu, Niną, Maksą bei Bobą, kurie supažindins tave su tavo teisėmis.

6+

Ekologinio ūkininkavimo atminties žaidimas

Ekologinis ūkininkavimas padeda pasirūpinti, kad valgytume sveikesnį maistą, o gyvuliai būtų tinkamai prižiūrimi. Surask po dvi vienodas korteles ir sužinosi, koks maistas ekologiškas.

SKAITYTI6+