Navigatsioonitee

kids-corner

Euroopa Liidu kohta

Euroopa Liidu kohta

Euroopa Liidu kohta

ELi püüab elu meie kõigi jaoks mitmel erineval viisil paremaks muuta, kaitstes näiteks maapiirkondi, tehes kindlaks meie söödava toidu ohutuse, muutes telefonikõnede tegemise ja SMSide saatmise odavamaks, võideldes kuritegevuse vastu, ning tehes veel palju-palju muud.

Samuti töötab EL selle heaks, et parandada laste ja noorte elujärge. Pead teadma oma õigusi ning seda, mida ümbritsevalt maailmalt oodata ning mida ei tuleks taluda!

Avastada on palju ning see siin on parim paik alustamiseks! Avastamisrõõmu!

Tutvu oma õigustega

ELi veebisait laste õiguste kohta on mõeldud lastele ja teismelistele nagu SINA! Mängi seal mänge, vaata multifilme ja videoid ning tutvu oma õigustega. Samuti saad sealt teada, kellega oma kodumaal ühendust võtta, kui tunned, et sinuga ei ole õiglaselt käitutud. Oli, Ana ja nende sõbrad on sind teekonnal juhendamas!

Külastage meid

EL – mis see üldse on?

Mida sa tead Euroopa Liidust?

Kas teadsid, et Euroopa Liidus elab üle 500 miljoni inimese?

Kas tead, et Euroopa Liidus elavad inimesed räägivad 24 ametlikus keeles?

Või seda, et Euroopa Liit loodi rohkem kui 50 aastat tagasi ning et algselt kuuelt riigilt on see nüüdseks kasvanud 28 riigini?

Kas oled kuulnud Euroopa lipust, millel on 12 kuldset tähte sinisel taustal?

Selleks, et EList palju rohkem teada saada, kliki siin!

Euroopat avastama!

ELil on 28 liikmesriiki. Igaühel neist on erinev ajalugu, geograafia ja kultuur. Pane oma teadmised proovile lauamängus, mida võid mängida üksi või klassikaaslastega.

LOE12+

Ajamasin

Tee viktoriin läbi ning saa teada, kui suured on sinu teadmised Euroopa ajaloost. Lennuta kosmoselaev läbi meteoriitide õige vastuse juurde!

12+

NEURODÜSSEIA

Pane oma teadmised ELi ja selle 28 liikmesriigi kohta proovile, asudes planeeti Maa külastava tulnuka rolli. Mängi üksinda või esita väljakutse oma sõpradele või teistele mängijatele – see mäng on tõeline pähkel!

12+

Lendamisviktoriin

Navigeeri oma lennuk läbi takistuste ja kogu punkte, vastates küsimustele ELi ja oma õiguste kohta.

12+

Keeleviktoriin

Arvate, et teate ühte-teist keelte kohta? Kontrollige oma teadmisi meie Euroopa keelte viktoriiniga.

12+

Euro Run

Avasta koos Anna ja Aleksiga euromaailma ja jookse läbi kõigi seitsme taseme, kogudes võimalikult palju punkte ning vastates küsimustele europangatähtede ja -müntide kohta.

LOE9+

LinguaGo!

ELis on 24 ametlikku keelt. Tunne need ära, vältides õelaid ämblikke ja saades punkte. Pead olema kiire!

9+

Õhupallimäng

Pixel, Urso, Kangi, Blu, Nina, Max ja Bob soovivad sulle sinu õigusi tutvustada, kuid nad on hüljatud saarel vangistatud. Päästa nad, näidates, et sa tead oma õigusi ning leia kõigi tee vabadusse.

9+

Mälumäng

Igal 28 ELi liikmesriigil on oma lipp. Vaata, kas sul õnnestub kaarte ümber pöörates leida õiged paarid. Saa samuti teada, mida iga lipu värvid sümboliseerivad.

LOE6+