Cesta

kids-corner

O Evropské unii

O Evropské unii

O Evropské unii

Evropská unie chce, abychom měli všichni spokojenější život – zasazuje se například o ochranu krajiny a životního prostředí, zajišťuje nezávadnost potravin, snižuje ceny telefonních hovorů a zpráv sms, bojuje proti kriminalitě a stará se ještě o řadu dalších věcí.

Unie se rovněž věnuje tomu, aby zlepšila život dětí a mládeže. V běžném životě se děti mohou ocitnout v různých situacích. Je potřeba, aby znaly svá práva a nenechaly si všechno líbit!

Je ještě hodně věcí, které se můžete dozvědět a naučit. A tohle je to nejlepší místo, kde začít! Dobrou zábavu!

Evropská unie: Jaká vlastně je?

Co víte o Evropské unii?

Víte, že v ní žije více než 500 milionů lidí?

Že se zde hovoří 24 různými úředními jazyky?

A že Evropská unie vznikla před 50 lety a místo původních 6 ji dnes tvoří již 28 zemí?

A znáte evropskou vlajku, která zobrazuje dvanáct zlatých hvězd na modrém pozadí?

Klikněte zde pro více informací o Evropské unii!

Poznejte Evropu!

EU se skládá z 28 členských států. Každý z nich má jiná zeměpisná a přírodní specifika, vlastní dějiny a kulturu. Vyzkoušej své znalosti a zahraj si naši deskovou hru, ať už sám či s kamarády.

ČÍST12+

Stroj času

Vyzkoušej si náš kvíz a zjistíš, kolik toho víš o dějinách Evropy. Leť svojí vesmírnou lodí směrem ke správné odpovědi a nezapomeň se přitom vyhýbat meteoritům!

12+

NEURODYSEA

Vyzkoušej své znalosti EU a jejích 28 členských států v kůži mimozemšťana, který poprvé v životě navštěvuje planetu Zemi. Hrát můžeš sám, s kamarády nebo dalšími hráči na síti. Při téhle hře budeš pěkně namáhat mozkové závity!

12+

Jazykový kvíz

Myslíte si, že jazyky jsou vaší silnou stránkou? Otestujte své znalosti v našem kvízu o evropských jazycích.

12+

Ekologický Shaun

Farmář je pryč a ty musíš zatoulaným zvířátkům z města postavit město nové – ekologické! Musíš se o ně starat, aby jim nic nechybělo, a zároveň chránit životní prostředí.

9+

Euro Run

Pomoz Anně a Alexovi sesbírat euromince a eurobankovky, kterými se platí v 19 členských zemích Unie. Měj se však na pozoru – na peníze mají spadeno i straky zlodějky a padělatelé!

ČÍST9+

LinguaGo!

V Evropské unii je 24 úředních jazyků. Víš, které to jsou? Vyzkoušej si to a nasbírej co nejvíce bodů. Nezapomeň se ale vyhnout záludným pavoukům smažouchům. Rychlejší vítězí!

9+

Pexeso

Každá z 28 členských zemí Unie má svou státní vlajku. Dokážeš je k sobě správně přiřadit? Při hře se dozvíš, co jednotlivé barvy na vlajkách znamenají.

ČÍST6+