Navigačný riadok

Politika bezbariérových internetových stránok

Všetky oficiálne webové stránky inštitúcií EÚ, známe aj ako portál EUROPA, by mali byt v súlade s medzinárodnými usmerneniami o dostupnosti webového obsahu, aby boli prístupné a zrozumitelné bez rozdielov pre všetkých.

Našim cielom je uplatnovat usmernenia o dostupnosti webového obsahu (WCAG) English (verzia 1.0), ktoré vydalo Konzorcium World wide web (W3C) English ako súcast iniciatívy za bezbariérovost webu English.

Všetky nové webové stránky portálu EUROPA by mali splnat kritériá pre úroven zhody A (priorita 1) – základné normy odporúcané v usmerneniach WCAG.

Niektoré z domovských stránok portálu EUROPA, ktoré sú v súlade s usmerneniami úrovne A, sú oznacené logom W3C – WAI A. Súcasne pracujeme na tom, aby aj dalšie stránky (na nižšej úrovni) dosahovali rovnaký štandard dostupnosti (hoci tieto nie je potrebné oznacit logom).

Bližšie informácie o našich aktivitách nájdete v našich usmerneniach o tvorbe dostupných webových stránok English.

Výber jazyka pomocou klávesnice

Mnoho stránok na portáli EUROPA využíva výber jazyka prostredníctvom rozbalovacieho polícka v pravom hornom rohu. Používatelia klávesnice sa k zoznamu jazykov môžu dostat viacnásobným stlacením tlacidla TAB (kým sa nezvolí rozbalovacie polícko). Polícko je možné rozbalit pomocou kombinácie tlacidiel ALT+šípka dole.

Tento postup výberu jazyka minimalizuje pocet kliknutí myšou, ktoré sú potrebné na výber želaného jazyka.

Odkazy

Kampan za digitálnu integráciu English
Stránky EÚ venované digitálnej integrácii English – so sekciami pre starších ludí English, elektronickú dostupnost English, preklenutie širokopásmových rozdielov English, integrovanú elektronickú štátnu správu English, digitálnu gramotnost English a kultúruEnglish.
Správa – vývoj elektronickej dostupnosti v Európe English

Politické dokumenty

Európska iniciatíva týkajúca sa digitálnej integrácie (2007)

Dostupné technológie [202 KB] (2005)

Dostupnost verejných webových stránok danskDeutschελληνικάEnglishespañolsuomifrançaisitalianoNederlandsportuguêssvenskaPdf[102 KB] (2001)

Pomôžte nám zlepšiť sa

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

ÁnoNie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Nenašli ste, čo hľadáte? Skúste Abecedný zoznamAÁÄBCČDĎDzEÉFGHChIÍJKLĹĽMNŇOÓÔPQRŔSŠTŤUÚVWXYÝZŽ