Cesta

  • EUROPA
  • O těchto stránkách

Politika v oblasti přístupnosti internetových stránek

Všechny oficiální internetové stránky institucí EU, které jsou souhrnně nazývány portál EUROPA, by se měly řídit mezinárodními pravidly pro přístup k obsahu na internetu, aby se na ně mohlo dostat a rozumělo jim co nejvíce lidí a nebyly tak činěny žádné rozdíly.

Snažíme se řídit pravidly pro přístup k obsahu na internetu (WCAG) English (verze 1.0), jež vydalo World wide web consortium (W3C) English jako součást iniciativy v oblasti přístupnosti internetu English .

Všechny nové stránky portálu EUROPA musí splňovat kritéria shody pro úroveň A (priorita 1), což je základní norma, kterou doporučují pravidla WCAG.

Některé z úvodních, nejdůležitějších stránek portálu EUROPA již obsahují logo „W3C – WAI A“, jež stvrzuje, že vyhovují pravidlům pro úroveň A. Snažíme se, aby co nejvíce stránek na „nižších úrovních“ dosáhlo stejné úrovně přístupnosti (i když na nich logo nenajdete).

Více informací o naší práci naleznete v pokynech pro tvorbu přístupných internetových stránek English .

Výběr jazyka pomocí klávesnice

Na mnoha stránkách portálu EUROPA se v pravém horním rohu nachází rozevírací seznam k výběru jazyka. Pokud používáte klávesnici a chcete se na seznam jazyků podívat, musíte opakovaně stisknout tabulátor TAB, dokud se do seznamu nedostanete, a pak použít „ALT + šipka dolů“, čímž seznam otevřete.

Tento způsob vám ušetří značný počet kliknutí myší, které jsou jinak k výběru jazyka nutné.

Odkazy

Kampaň na začleňování občanů do informační společnosti (e-inclusion) English
Internetové stránky o začleňování občanů do informační společnosti English se sekcemi o seniorech English , dostupnosti elektronických technologií English , nerovnostech v přístupu k širokopásmovému internetu English , integrované elektronické veřejné správě English , digitální gramotnosti English a kultuře English .

Zpráva o pokroku v zajištování dostupnosti elektronických technologií v EU English

Politické dokumenty

Evropská iniciativa v o oblasti začleňování občanů do informační společnosti (e-inclusion) (2007)
Dostupné technologie [202 KB] (2005)
Přístupnost veřejných internetových stránek danskDeutschελληνικάEnglishespañolsuomifrançaisitalianoNederlandsportuguêssvenskaPdf[102 KB] (2001)

Máte nápad, jak tyto stránky vylepšit?

Nalezli jste informace, které jste hledali?

AnoNe

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Nemůžete najít, co hledáte? Zkuste rejstřík A–Z.AÁBCČDĎEÉEFGHIÍJKLMNŇOÓPRŘSŠTŤUÚUŮVWXYZŽ