Navigācijas ceļš

  • drukāt lapu
  • Mazāki burti
  • Lielāki burti
  • Izveleties tumšu fonu
  • Izvēlieties standarta krāsu

Jaunumi

Eiropas gada vēstnieki, godināti Eiropas gada (2012) Latvijas noslēguma ceremonijā

18/12/2012
Eiropas gada vēstnieki, godināti Eiropas gada & #40;2012& #41; Latvijas noslēguma ceremonijā

2012. gada 12. decembrī Rīgā notika Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei Latvijas noslēguma ceremonija. Šo pasākumu apmeklēja vairāk kā 100 dalībnieku, tai skaitā Labklājības ministrijas, senioru NVO, valsts iestāžu pārstāvji, žurnālisti un Eiropas gada (2012) īstenošanā iesaistīto iestāžu pārstāvji.

Pasākums tika atklāts ar video demonstrēšanu, kurā tika atzīmētas dažas no daudzajām aktivitātēm, kas tika īstenotas gada garumā visā Latvijas teritorijā, kā arī intervijas ar NVO un citu iesaistīto iestāžu pārstāvjiem. Pēc tam labklājības ministre Ilze Viņķele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzrunāja klātesošos un atzīmēja gada laikā Latvijā paveiktā darba svarīgumu, kas palīdzēja pārvarēt ar novecošanu saistītos stereotipus un veicināja aktīvas un veselīgas vecumdienas.

„Šis gads ir bijusi lieliska iespēja, lai īpaši novērtētu zināšanas, pieredzi, meistarību, ko var dot seniori ne tikai savām ģimenēm un tuviniekiem, bet arī uzņēmumam, pilsētai un sabiedrībai kopumā. Turklāt labie darbi, ko seniori dara un spēj izdarīt, lai uzlabotu ne tikai savu, bet arī savu līdzcilvēku dzīvi, ir atrodami katrā Latvijas pilsētā un novadā. Pozitīva attieksme un vēlme kaut ko mainīt vispirms savā dzīvē un sev apkārt ir viena no atslēgām, kā panākt izmaiņas sabiedrībā, un to ir pierādījis šis Eiropas gads 2012,” atzīst labklājības ministre Ilze Viņķele.

Ceremonijas laikā tika pasniegtas īpašas balvas Eiropas gada konkursu uzvarētājiem. Atsevišķi tika godināts Eiropas gada (2012) Latvijas vēstnieku ieguldījums – tie ir sabiedrībā pazīstami cilvēki, kas aktīvi popularizēja Eiropas gada mērķus un aktivitātes: Anatolijs Danilāns, gastroenterologs un Rīgas Stradiņa universitātes profesors; Baiba Rasma Šteina, tautas deju ansambļa „Zelta sietiņš” vadītāja; Kārlis Būmeisters, mūziķis; Edgars Račevskis, Dziesmu svētku virsdiriģents; Inese Kučinska, Liepājas teātra aktrise; Ventspils Centra sākumskolas zēnu koris un tā solists Miks Laksbergs; un Inese Ziņģīte, veselīga dzīvesveida piekritēja.

Ventspils bērnu koris parūpējās par pasākuma noslēgšanu ar klasiskās mūzikas koncertu.

--

Pasākuma attēlu galerija.

Klikšķiniet šeit, lai iepazītos ar Latvijā īstenoto Eiropas gada (2012) iniciatīvu atlasi.

Papildu informācijai par Eiropas gadu (2012) Latvijā jūs varat apmeklēt šo tīmekļa vietni.

atpakaļ