Navigatsioonitee

  • Prindi lehekülg
  • Kiri väiksemaks
  • Kiri suuremaks
  • Kõrge kontrastsusega versioon
  • Valige tavaline värviversioon

Uudised

Eesti lõpetab aktiivsena vananemise Euroopa aasta 2012, kutsudes eakaid üles aktiivsemalt vabatahtlikes algatustes osalema

21/12/2012
Eesti lõpetab aktiivsena vananemise Euroopa aasta 2012, kutsudes eakaid üles aktiivsemalt vabatahtlikes algatustes osalema

Aktiivsena vananemise ja põlvkondadevahelise solidaarsuse Euroopa aasta 2012 lõpuüritus toimus 19. detsembril Tallinnas Radisson Blue hotelli konverentsikeskuses, kuhu kogunes 150 osalejat.

Avakõne pidas tuntud laulja ja telesaadete juht – kes on ühtlasi juba vanaema – Reet Linna, kes andis ülevaate aasta jooksul Eestis Euroopa aasta raames toimunud suurematest üritustest. Pärast seda võttis sõna Marten Lauri siseministeeriumist, kes kõneles vabatahtlikust tegevusest ja põlvkondadevahelisest solidaarsusest Eestis.

„Vabatahtlikuna tegutseb ainult 10% riigi rahvastikust, kuid see hulk võiks olla suurem ja meil on selleks ka potentsiaali. Ei ole mõtet oodata, kuni keegi teid appi kutsub: hakake kohe kaasa lööma!” ütles M. Lauri.

Parlamendisaadik Katrin Karisma-Krumm, kes on ka laulja ja üks Euroopa aasta 2012 Hea Tahte Saadikutest Eestis, jagas kuulajatega muljeid oma missioonist ning rääkis paarist aktiivsena vananemise ja vabatahtliku tööga seotud tegevusest, milles ta möödunud aasta jooksul osales.

Eha Topolev MTÜst Inkotuba tõstis esile selleaastase Eakate festivali edukust, muusikalist vahepala pakkus Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor, oli kaetud jõululaud ning ka jõuluvana tervitas kõiki osalejaid.

Meeleoluka ürituse lõpetuseks näidati uut filmi „Eestlanna Pariisis“, milles Jeanne Moreau mängib eakat Eesti päritolu prouat, kes ei soovi endale abistajat.

--

Ürituse pildigalerii.

Klikkige siia, et näha valikut Euroopa aasta 2012 algatustest Eestis.

Lisainfo saamiseks Euroopa aasta 2012 kohta Eestis võite külastada seda veebilehte.

Tagasi