Navigačný riadok

  • Vytlačiť túto stránku
  • Zmenšiť veľkosť písma
  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Zobraziť s maximálnym kontrastom
  • Štandardný vzhľad stránky

MInisterijos darbo grupės dėmesio centre – vyresnio amžiaus piliečiai

Lithuania

Lietuva

Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai – tai puiki galimybė apmąstyti bei aptarti vyresnio amžiaus piliečių padėtį ir taip inicijuoti pokyčius. Todėl siekdama išanalizuoti vyresnio amžiaus piliečių dalyvavimo darbo rinkoje ir jiems skirtų paslaugų (socialinių, sveikatos priežiūros) teikimo galimybes, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įsteigė specialią darbo grupę, kurios darbe dalyvauti pakvietė nevyriausybinių organizacijų, mokslininkų, žiniasklaidos ir svarbių valstybės institucijų atstovus.

Darbo grupės nariai akcentavo vyresnio amžiaus žmonėms palankios aplinkos, jų dalyvavimo darbo rinkoje ir savanoriškoje veikloje svarbą. Kaip minėjo vienas darbo grupės narys, „kartais gyvenimą pakeičia ne skambūs pareiškimai, o greta namų įrengtas naujas mažas suoliukas“.

Minėta grupė dirbo 2012 m. birželio–spalio mėnesiais. Per tą laiką pavyko rasti naujų realių būdų, kurie esant dabartinei ekonominei aplinkai leistų pagerinti pagyvenusių žmonių padėtį, tam tikslui įvairiais lygmenimis derinant pastangas ir išteklius.

 
Usporiadateľ: Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Ministerija atsakinga už pensijų, socialinio draudimo sistemą, socialines pašalpas, socialinę paramą šeimoms ir vaikams, vaikų teises, įvaikinimo ir kitus klausimus.

 
Kontakt: Tomas Milevičius : tomas.milevicius@socmin.lt