Naršymo kelias

  • spausdinti šį puslapį
  • Mažinti šriftą
  • Didinti šriftą
  • Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą
  • Pasirinkite standartinę spalvinę versiją

Connect Latvija!

Latvia

Latvija

Connect Latvija! © piesledzieslatvija.lv

„Connect Latvija!” ir sociāli orientēts projekts, kuru jau ceturto gadu pēc kārtas īsteno Lattelecom – lielākais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Projekta ietvaros vecāka gadagājuma cilvēki apgūst datoru un interneta pamatprasmes: kā ieslēgt datoru, kā tīmeklī atrast informāciju, kā izmantot e-pastu un Skype. Kursa ilgums ir trīs dienas un nodarbības tajā notiek nelielās grupās, līdz 14 cilvēkiem.

2012. gadā, par godu Eiropas gadam aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, projekts tika paplašināts un tagad tā mērķis ir apmācīt līdz 6 000 senioru vecumā no 50 gadiem ar Labklājības ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Līdz septembrim vairāk kā 5 000 senioru pieteicās dalībai šajos e-prasmju kursos, kuros iesaistītas 90 skolas un to informātikas skolotāji.

Atbilstoši Lattelecom pētījumiem, 81% no šiem senioriem, kas apguva pamata datorprasmes un sāka izmantot tās savā ikdienā, apstiprina, ka viņu dzīves kvalitāte ir uzlabojusies. Viņi apgalvo, ka tagad jūtas lielākā mērā integrēti modernajā sabiedrībā.

„Tagad, laikam ejot uz priekšu, pats svarīgākais ir turpināt trenēt smadzenes, jo pretējā gadījumā visi centieni būs velti. Esmu sociāli aktīva un man ir ļoti svarīgi apgūt datorprasmes, jo es gribu sazināties ar draugiem, kas dzīvo citās valstīs. Lai sekotu līdzi pasaules jaunumiem, es abonēju sešas avīzes – sākot ar vietējiem drukātiem izdevumiem, bet es abonēju arī „The Economist” un „Der Spiegel”. Laikam ejot uz priekšu, vēstuļu rakstīšana man kļūst arvien grūtāka: gan pati rakstīšana, gan sūtīšana. Man ir pamatzināšanas par e-pasta lietošanu un es gribētu apgūt arī internetu, tīmekļa lapas un Google,” skaidro Aina Rodrigesa-Mata. Jūlija sākumā viņa apmeklēja „Connect Latvija!” organizētos datorkursus. Šai sievietei ir 93 gadi.

 
Iniciatoriai ir organizatoriai: Lattelecom

Lattelecom ir vadošais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Latvijā, kas piedāvā elektronisko sakaru risinājumus iedzīvotājiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī korporatīvajiem klientiem.

 
Interneto svetainė: http://www.piesledzieslatvija.lv/lv/jaunakas-zinas/
 
Kontaktai: Liga Bite: liga.bite@lattelecom.lv