Mur fil-path tan-navigazzjoni, billi taqbeż is-site tools u s-selettur tal-lingwa

  • ipprintja din il-paġna
  • Ċekken il-karattri
  • Kabbar il-karattri
  • Agħżel kuluri li jikkuntrastaw
  • Agħżel il-verżjoni bil-kuluri standard

Il-koalizzjoni

Il-koalizzjoni EY2012 bħalissa tinkludi iktar minn 50 organizzazzjoni Ewropea li jaraw is-Sena Ewropea għal Anzjanità Attiva u Solidarjetà bejn il-Ġenerazzjonijiet bħala opportunità biex jindirizzaw id-diskriminazzjoni bejn l-etajiet u t-tibdil demografiku b'mod li hu ġust u sostenibbli għall-etajiet kollha.

Is-Sena se tippromwovi soluzzjonijiet innovattivi għall-isfidi ekonomiċi u soċjali li qed tħabbat wiċċha magħhom il-popolazzjoni li qed tixjieħ fl-Ewropa. Għandha wkoll tagħti s-saħħa lill-anzjani jibqgħu f'kundizzjoni fiżika u mentali tajba u biex jikkontribwixxu iktar attivament fis-suq tax-xogħol u fil-komunitajiet tagħhom.

Membri

http://www.alzheimer-europe.org

Kuntatt: Annette Dumas, Uffiċjal tal-Affarijiet Pubbliċi tal-UE, annette.dumas@alzheimer-europe.org

http://www.aer.eu

Kuntatt: Ourania Georgoutsakou, Koordinatur Superjuri tal-Politika, Kumitat tal-AER għall-Politika Soċjali u s-Saħħa Pubblika, g.ourania@aer.eu

http://www.alda-europe.eu

Kuntatt: Antonella Valmorbida, Direttur, antonella.valmorbida@aldaintranet.org

http://www.epda.eu.com

Kuntatt: Heather Clarke, Affarijiet Politiċi, heather@epda.eu.com

http://www.ehfa.eu

Kuntatt: Kasia Scoggins, Kap tal-Uffiċċju fi Brussell, kasia.scoggins@ehfa.eu

http://www.eahsa.eu

Kuntatt: Robert Speiser, Direttur Eżekuttiv, director@eahsa.eu

http://www.aeip.net

Kuntatt: Magdalena Machalska, Konsulent għall-Affarijiet tas-Saħħa, magdalena.machalska@aim-mutual.org

http://www.emsa-europe.org

Kuntatt: Sofia Ribeiro, Viċi-President għall-Affarijiet Barranin, vpe@emsa-europe.eu

http://www.isca-web.org

Kuntatt: Jacob Schouenborg, Segretarju Ġenerali, js@isca-web.org

http://www.aim-mutual.org

Kuntatt: Dr Philippe Swennen, Direttur tal-Proġett, philippe.swennen@aim-mutual.org

http://www.ehima.com

Kuntatt: Soeren Hougaard, Segretarju Ġenerali, sh@ehima.com

http://www.autismeurope.org

Kuntatt: Aurelie Baranger, Direttur, secretariat@autismeurope.org

http://www.caritas-europa.org

Kuntatt: Peter Verhaeghe, Kap tal-Unità tal-Promozzjoni, pverhaeghe@caritas-europa.org

http://www.cecodhas.org

Kuntatt: Julien Dijol, Uffiċjal tal-Politika, julien.dijol@cecodhas.org

http://www.efc.be

Kuntatt: Giulia Lombardi, Uffiċjal għall-Affarijiet tal-UE, glombardi@efc.be

http://www.cev.be

Kuntatt: Daniela Bosioc, Uffiċjal tal-Politika u tal-Proġett, daniela.bosioc@cev.be

http://www.csreurope.org

Kuntatt: Sarah Dekkiche, Amministratur tal-Proġetti relatati tas-Servizzi, sd@csreurope.org

http://www.age-platform.eu/images/stories/ELISAN.pdf

Kuntatt: Elena Curtopassi, Uffiċjal tal-Politika Soċjali, elena.curtopassi@regione.veneto.it

http://www.eugms.org

Kuntatt: Prof. Jean-Pierre Michel, President, jean-pierre.michel@unige.ch

http://www.eurocarers.org

Kuntatt: Robert Anderson, President, info@eurocarers.org

http://www.eurocommerce.be

Kuntatt: Ilaria Savoini, Konsulent tal-Affarijiet Soċjali, savoini@eurocommerce.be

http://www.eurochild.org

Kuntatt: Björn Becker, Uffiċjal tal-Informazzjoni u l-Komunikazzjoni, bjoern.becker@eurochild.org

http://www.efort.org

Kuntatt: Prof Wolfhart Puhl, President tal-Affarijiet Esterni u tal-Kumitat ta' Kollegament u eks-President, wolfhart.puhl@efort.org

http://www.fefaf.be/home_fr.php

Kuntatt: Marielle Helleputte, Segretarju Ġenerali, mehelleputte@skynet.be

Kuntatt: Bruno Costantini, Segretarju Ġenerali, bcostantini@etuc.org

Boulevard du Roi Albert II 5, 1210 Bruxelles

http://www.idf.org

Kuntatt: Katie Gallagher, Uffiċjal Subaltern tal-Politika, katie.gallagher@idf-europe.org

http://www.ifglobal.org

Kuntatt: Stefania Pirani, Koordinatur tal-Proġetti Ewropej, stefania.pirani@ifglobal.org

http://www.eufed.org

Kuntatt: Prof. Dr. Paul Goldfinch, President, paul@cassley.org

http://www.edf-feph.org

Kuntatt: Simona Giarratano, Uffiċjal tal-Politika, simona.giarratano@edf-feph.org

http://www.ecdl.org

Kuntatt: Dimitris Theodorakis, Uffiċjal tal-Politika u r-Riċerka, dimitris.theodorakis@ecdl.org

http://www.eurosafe.eu.com

Kuntatt: Wim Rogmans, Segretarjat Ġenerali, w.rogmans@eurosafe.eu.com

http://www.youthforum.org

Kuntatt: Santa Ozolina, Uffiċjal tal-Politika, Impjieg u Affarijiet Soċjali, santa.ozolina@youthforum.org

http://www.helpage.org

Kuntatt: Ellen Graham, Konsulent tal-Politika tal-UE, egraham@helpage.org

http://eurohealth.ie

Kuntatt: Hildrun Sundseth, Kap tal-Politika tal-UE Koalizzjoni Ewropa tal-Pazjenti tal-Kanċer, Direttur Ewropew, hildrun.sundseth@skynet.be

http://www.coface-eu.org

Kuntatt: Michela Costa, Uffiċjal tal-Politika, mcosta@coface-eu.org

http://www.cpme.eu

Kuntatt: Anamaria Corca, Assistent tal-Politika tal-UE, anamaria.corca@cpme.eu

http://www.ccre.org

Kuntatt: Christina Dziewanska-Stringer, Konsulent tal-Politika, christina.dziewanska-stringer@ccre-cemr.org

http://www.eular.org

Kuntatt: Ulrike Kieper, brussels@eular.eu

http://www.womenlobby.org/?lang=en

Kuntatt: Cecile Greboval, Segretarju Ġenerali, ewl@womenlobby.org

http://www.ensa-network.eu

Kuntatt: Elena Curtopassi, Uffiċjal tal-Affarijiet Soċjali, elena.curtopassi@regione.veneto.it

http://www.eapn.eu

Kuntatt: Amana Ferro, Uffiċjal tal-Politika, amana.ferro@eapn.eu

http://www.enar-eu.org

Kuntatt: Celina Kin-Armbrust, Uffiċjal tal-Kampanja u tal-Politika, celina@enar-eu.org

http://www.enna-europe.org

Kuntatt: Kim Leonard Smouter, Segretarju Ġenerali, kim.smouter@enna-europe.org

http://www.eurohealthnet.eu

Kuntatt: Karen Vandeweghe, Koordinatur għall-Iżvilupp tan-Netwerk, k.vandeweghe@eurohealthnet.eu

http://www.esn-eu.org

Kuntatt: Stephen Barnett, Uffiċjal Superjuri tal-Politika, stephen.barnett@esn-eu.org

http://www.engso.com

Kuntatt: Heidi Pekkola, Uffiċjal tal-Politika u l-Komunikazzjoni, pekkola@euoffice.eurolympic.orgm

http://www.age-platform.eu

Kuntatt: Alice Sinigaglia, Loġistika u Uffiċjal tal-Kampanja, alice.sinigaglia@age-platform.eu

http://www.esip.org

Kuntatt: Dr Christine Dawson, Koordinatur tal-Kumitat, christine.dawson@esip.org

http://www.eucis-lll.eu

Kuntatt: Audrey Frith, Direttur, audrey.frith@eucis-lll.eu

http://www.reif-eu.org

Kuntatt: Guillaume Filhon, Rappreżentant Permanenti, guillaume.filhon@reif-eu.org

http://www.mhe-sme.org

Kuntatt: Paulina Banas, Uffiċjal tal-Politika Soċjali, paulina.banas@mhe-sme.org

http://www.redcross-eu.net/en/

Kuntatt: Eberhard Lueder, Kap tal-Affarijiet Intra-Komunitarji, intracommunity@redcross-eu.net

http://www.smes-europa.org

Kuntatt: Luigi Leonori, President, smeseu@smes-europa.org