Navigačný riadok

Ďalšie nástroje

  • Zmenšiť písmo
  • Zväčšiť písmo
  • Zobraziť s maximálnym kontrastom
  • Štandardný vzhľad stránky
Europe Direct

Máte otázky o EÚ? Obráťte sa na Europe Direct

Sťahujem sa do iného štátu v rámci Európy. Čo mám spraviť, aby som získal povolenie na pobyt? Akými pravidlami sa riadia roamingové služby? Môj let bol zrušený. Akých práv sa môžem dožadovať? O aký grant EÚ sa môže uchádzať moja organizácia? Odpovede na tieto a ďalšie otázky vám poskytne informačná služba Europe Direct.

Potrebujete poradiť alebo pomôcť v mieste vášho bydliska alebo jeho okolí? Hľadáte miestne fórum, ktoré podporuje dialóg o EÚ a zvyšuje povedomie o jej politikách? Obráťte sa na najbližšie mieste informačné centrum.

Vezmite prosím na vedomie, že servis EUROPE DIRECT bude nedostupný od 23.decembra do 2. januára. Bude nám potešením riešiť vaše otázky od 5. januára. EUROPE DIRECT tím Vám praje veselé Vianoce a šťastný Nový rok.

Telefón

00 800 6 7 8 9 10 11
– z celej EÚ
– v pracovných dňoch od 09.00 do 18.00 SEČ
– v ktoromkoľvek úradnom jazyku EÚ.

Vo vašej krajine

Navštívte, zavolajte alebo pošlite e-mail najbližšiemu centru Europe Direct a získajte informácie alebo sa zúčastnite na miestnych informačných aktivitách.

E-mail

Odpoveď zasielame do troch pracovných dní (v priemere) – spracovanie zložitejších otázok však môže trvať dlhšie.

Online chat

Ak potrebujete poradiť, kde hľadať špecifické informácie na webových stránkach Európskej únie, využite službu internetového diskusného fóra (web chat) v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku (počas pracovných dní, od 9.00 do 18.00 SEČ).