Navigačný riadok

Ďalšie nástroje

 • Zmenšiť písmo
 • Zväčšiť písmo
 • Zobraziť s maximálnym kontrastom
 • Štandardný vzhľad stránky

Telefonická služba do detailov


Ako volať službe Europe Direct?

 • Zadarmo*... Volajte na číslo 00 800 6 7 8 9 10 11 z celej .
  * Niektorí prevádzkovatelia mobilných sietí (a verejné automaty a hotelové telefóny) neumožňujú prístup k číslam začínajúcim 00800 alebo si za takéto hovory účtujú poplatky.
 • Za obvyklé poplatky... Volajte na číslo +32-2-299 96 96 z celého sveta. Na váš hovor odpovie anglicky hovoriaci operátor, ktorého môžete požiadať o prepojenie na operátora hovoriaceho iným úradným jazykom EÚ.

Na začiatok

Chcete, aby sme vám zavolali naspäť?

 • Služba spätného volania prostredníctvom SMS - pošlite nám textovú správu (SMS)* na +32-472-6 7 8 9 10 s textom „zavolajte mi“ a my vám zavoláme hneď ako to bude možné. Ak sa vaše číslo nezobrazuje (t. j. nevidíme ho pri prijatí správy), nezabudnite ho uviesť do textu samotnej sms v tvare predvoľba štátu + číslo.
  * Za odosielanie sms správ sa účtujú bežné poplatky vášho mobilného operátora. Ak vám zavoláme počas vášho pobytu v zahraničí, uplatnia sa prípadné roamingové poplatky.
 • Naplánované spätné volanie - vyplňte priložený formulár a my vám zavoláme v dohodnutom čase.

Na začiatok

Kedy môžem zavolať?

V pracovných dňoch od 9.00 do 18.00 SEČ.

Ak zavoláte v inom čase, môžete nechať odkaz v hlasovej schránke.

Na začiatok

Je táto služba zadarmo?

Áno – za poskytnutie informácií sa neplatí, podobne ako za väčšinu hovorov (niektorí mobilní operátori, verejné automaty alebo hotelové telefóny si však môžu účtovať poplatok).

Na začiatok

Môžem telefonovať vo svojom materinskom jazyku?

Áno – ak ide o jeden z úradných jazykov EÚ.

Na váš hovor odpovie operátor v jazyku členského štátu EÚ, z ktorého voláte. Ak hovoríte iným jazykom, môžete ho požiadať o prepojenie na operátora, ktorý hovorí vaším jazykom.

Ak momentálne nie je k dispozícii operátor hovoriaci vaším jazykom, môžete si zvoliť iný jazyk alebo požiadať o spätný hovor.

Na začiatok

Ako rýchlo dostanem odpoveď?

V 90 % prípadov dostanete odpoveď počas telefonátu.

Zložitejšie otázky si však môžu vyžadovať viac času na zozbieranie podkladov. V takých prípadoch vás môžeme vyzvať, aby ste zaslali vašu otázku e-mailom, alebo aby ste počkali na spätné zavolanie z centra.

Oboznámime vás s menom pracovníka, ktorý vašu otázku vybavuje a s predbežným termínom, kedy môžete očakávať odpoveď.

Na začiatok

Vyhlásenie o odmietnutí zodpovednosti

Služba Europe Direct sa vám usiluje poskytovať žiadané informácie, prípadne vás nasmerovať na vhodný zdroj informácií. Poskytované informácie však nie sú právne záväzné.

Na začiatok