Ścieżka nawigacji

Inne narzędzia

 • Zmniejsz tekst
 • Powiększ tekst
 • Włącz duży kontrast
 • Wybierz wersję standardową

Kontakt telefoniczny – szczegóły


Jak zadzwonić do Europe Direct?

 • Bezpłatnie* Wykręć numer 00 800 6 7 8 9 10 11 z dowolnego miejsca w UE.
  * Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.
 • Za normalną opłatą Wykręć numer +32 -2 -299 96 96 z dowolnego miejsca na świecie. Połączenie odbierze mówiący po angielsku operator, który może przekierować rozmowę do operatora władającego inny językiem urzędowym UE.

Początek strony

Mamy do Państwa oddzwonić?

 • Serwis „Oddzwonimy” − Proszę przysłać pod numer +32-472-6 7 8 9 10 SMS* zawierający tekst „Proszę oddzwonić”. Skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to będzie możliwe. Jeśli Państwa numer jest ukryty (czyli nie będzie dla nas widoczny, kiedy otrzymamy SMS), proszę podać go w treści SMS-a: krajowy numer kierunkowy + numer telefonu.
  * Opłata za połączenie naliczana będzie według normalnych stawek Państwa operatora. Jeśli oddzwonimy podczas Państwa pobytu za granicą, może zostać naliczona opłata roamingowa.
 • Kiedy mamy oddzwonić? Proszę wypełnić poniższy formularz, podając jaka pora Państwu najbardziej odpowiada.

Początek strony

W jakich godzinach można dzwonić?

W dni robocze od 9.00 do 18.00 (czasu środkowoeuropejskiego).

W innych godzinach można zostawić wiadomość głosową.

Początek strony

Czy usługi są bezpłatne?

Tak – informacje są udzielane nieodpłatnie, większość połączeń również jest bezpłatna (niektórzy operatorzy, hotele lub aparaty w budkach telefonicznych mogą naliczać opłaty).

Początek strony

Czy mogę porozumieć się z operatorem w moim języku ojczystym?

Tak – pod warunkiem że jest to język urzędowy UE.

Połączenie zostanie odebrane w języku urzędowym kraju, z którego dzwonisz. Jeżeli nie będzie to Twój język ojczysty, możesz poprosić operatora o przekierowanie połączenia.

Jeżeli żaden z operatorów władających Twoim językiem nie jest akurat dostępny, możesz wybrać inny język lub poprosić, aby do oddzwoniono do Ciebie później.

Początek strony

Kiedy uzyskam odpowiedź?

Na 90 proc. pytań odpowiedź udzielana jest podczas pierwszej rozmowy telefonicznej.

Jednak bardziej skomplikowane pytania mogą wymagać większej ilości czasu. W takich przypadkach operator może poprosić o przesłanie pytania e-mailem lub zaproponować, że oddzwoni później.

Zostaniesz poinformowany o tym, kto zajmuje się Twoim zapytaniem i kiedy możesz się spodziewać odpowiedzi.

Początek strony

Klauzula o wyłączeniu odpowiedzialności

Punkt informacyjny Europe Direct udzieli potrzebnych informacji lub skieruje Cię do właściwego źródła. Udzielone informacje nie są jednak prawnie wiążące.

Początek strony