Language selector

Wybierz wersję z dużym kontrastemUstaw normalny rozmiar czcionkiUstaw większą czcionkę

Strona jest dostępna w 24 językach

Dlaczego warto pracować w instytucjach UE?


Rozwijaj swoją karierę zawodową na całym kontynencie

Interesuje Cię ciekawa praca w dynamicznym środowisku?
Niezmiennie poszukujemy osób gotowych zmierzyć się z wyzwaniami i uczestniczyć w zmianach zachodzących w Europie.

Instytucje Unii Europejskiej oferują zdolnym i ambitnym osobom możliwość pracy w środowisku międzynarodowym. Przyłączając się do nas stawiasz pierwszy krok na drodze długiej kariery, dzięki której dotrzesz, dokąd tylko zechcesz. Pracując w sercu Europy, od samego początku będziesz przebywać w szybko zmieniającym się środowisku międzynarodowym i będziesz ponosić odpowiedzialność za bieg wydarzeń. Jesteśmy tu, by służyć 500 mln ludzi w 28 państwach członkowskich, dzięki czemu w pracy możesz oczekiwać zadań o wyjątkowym zakresie i skali oraz możliwości dokonywania rzeczywistych i długotrwałych zmian.

Studenci ostatnich lat oraz absolwenci uczelni wyższych mogą ubiegać się o stanowiska niższego szczebla w różnych dziedzinach będące punktem wyjścia ekscytującej i prawdziwie europejskiej kariery. Regularnie zatrudniamy również absolwentów z doświadczeniem zawodowym, personel administracyjny i doświadczonych specjalistów w wielu dziedzinach, a także tłumaczy ustnych i pisemnych.

Pracując dla instytucji UE, będziesz wykorzystywać swoje wysokie umiejętności analityczne, organizacyjne i komunikacyjne w różnych sytuacjach. Realizujesz postawione przed sobą zadania, masz motywację, by osiągać możliwie najlepsze wyniki i czujesz się pewnie, pracując w wielokulturowym zespole. Lubisz się uczyć, poszerzać wiedzę, umiejętności i znajomość języków obcych. Pracując na stanowisku wymagającym ukończenia studiów wyższych, wykazujesz się umiejętnościami przywódczymi i potrafisz motywować ludzi, by osiągali dobre wyniki.

Początek strony

Zmierz się z wyzwaniami przyszłości

Czy jesteś gotowy zmieniać przyszłość 500 milionów ludzi?
Praca dla instytucji UE oznacza pracę na rzecz lepszej przyszłości.

W ciągu ponad pięćdziesięciu lat UE osiągnęła pokój i stabilność w jej 28 państwach członkowskich i zmieniła nasz styl życia, pracy i podróżowania. Wraz ze swoimi instytucjami i agencjami UE stała się organizacją łączącą wiele dziedzin: od pomocy rozwojowej po ochronę środowiska.

Zwłaszcza w obecnych, trudnych dla Europy i dla całego świata czasach potrzebujemy najzdolniejszych i najlepszych kandydatów, z których pomocą sprostamy wyzwaniom i wzmocnimy Unię Europejską z myślą o lepszych perspektywach dla jej 500 mln obywateli. Możesz pomóc nam osiągnąć ten cel i zmienić przyszłość Europy.

W zależności od Twoich umiejętności, doświadczenia i kwalifikacji, możesz pracować przy opracowywaniu kierunków polityki i wdrażaniu prawa UE, zarządzaniu projektami, rozwijaniu strategii komunikacji, doradztwie prawnym i wielu innych zadaniach w różnych obszarach.

Praca dla UE oznacza pracę w jednej z unijnych instytucji, takich jak Parlament Europejski, Rada Unii Europejskiej, Komisja Europejska itp.

Wykaz wszystkich instytucji UE i zakres ich działalności można znaleźć na stronie internetowej http://europa.eu/about-eu/institutions-bodies/index_en.htm.

Większość instytucji UE znajduje się w Brukseli lub w Luksemburgu, gdzie w środowisku międzynarodowym pracują i mieszkają unijni urzędnicy.

Początek strony

Rozpocznij karierę zawodową swojego życia

Zwykła praca to za mało?
Praca w instytucjach UE oferuje Ci karierę zawodową pełną możliwości.

Instytucje UE wspierają i stymulują rozwój swoich pracowników, zapewniając im elastyczne i realistyczne opcje rozwoju kariery, uczciwe informacje zwrotne i szeroki wachlarz możliwości.

Zachęcamy również do proaktywnego planowania swojej kariery zawodowej, ponieważ to Ty najlepiej znasz swoje zainteresowania i wartości i tylko Ty możesz podejmować decyzje dotyczące twojej przyszłości. Możemy Ci w tym pomóc, razem z Tobą określając Twoje mocne i słabsze strony oraz stopniowo realizując program rozwoju Twoich kompetencji w oparciu o już opanowane umiejętności.

Początek strony

Ucz się na co dzień

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności?
Rozwijaj się, pracując w
instytucjach europejskich.

Pracując dla instytucji UE, będziesz stale rozwijać swoje umiejętności, tak by spełniać wymogi, jakie stawiać będzie przed Tobą pełna wyzwań kariera.
Na co dzień będziesz słyszeć wokół siebie wiele języków, tak więc ich nauka będzie stanowić ważny element rozwoju kariery. Przed pierwszym awansem będziesz musiał udowodnić swoje umiejętności językowe w zakresie trzeciego języka europejskiego.

Oferujemy naszym pracownikom kursy 24 języków urzędowych UE, tak by komunikacja między członkami zespołów była łatwiejsza. Możesz wybrać jeden z sześciu poziomów (od początkującego po zaawansowany), kurs intensywny i zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu, bądź też kursy w formie elektronicznej (e-learning).
Oprócz kursów językowych oferujemy szeroki zakres szkoleń rozwijających umiejętności osobiste lub umożliwiających śledzenie najnowszych osiągnięć w Twojej dziedzinie. Szkolenia będą dostosowane do Twojego planu kariery i wymogów Twojego zespołu.

Początek strony

Poczuj puls Europy

Otoczony przez 24 języki i 28 narodowości?
Tak właśnie żyje się i pracuje w sercu Europy.

Gdy dołączysz do naszego zespołu, znajdziesz się wśród ludzi z całej Europy. Nie tylko będziesz pracować codziennie w międzynarodowym środowisku, możliwe również, że przeniesiesz się do jednego z wielokulturowych i różnorodnych miast: Brukseli lub Luksemburga.

Obecność instytucji UE i innych międzynarodowych organizacji i przedsiębiorstw działających w tych miastach oznacza, że mieszkają tam i pracują ludzie z całego kontynentu. Dlatego możesz spodziewać się, że na ulicach usłyszysz wiele różnych języków. Obydwa miasta posiadają doskonałe dzielnice zakupowe i oferują bogate życie nocne oraz szeroki wybór restauracji, barów i klubów, instytucji kultury i klubów sportowych. Zarówno Bruksela, jak i Luksemburg nie należą do wielkich miast, więc z centrum można stosunkowo łatwo dostać się na przykład na wieś.

A ponieważ leżą w samym sercu Europy, wystarczy zaledwie kilka godzin, by wybrać się do Amsterdamu, Paryża czy Londynu. Jeżeli masz rodzinę lub planujesz jej założenie, Bruksela i Luksemburg zaoferują Ci doskonałe krajowe, europejskie i międzynarodowe szkoły. Pomożemy Ci skontaktować się ze żłobkami, grupami przedszkolnymi itp.

Komisja Europejska ma swoją siedzibę w Brukseli i Luksemburgu, jednak posiada również biura (przedstawicielstwa) we wszystkich państwach UE oraz delegatury w stolicach na całym świecie. Siedziby licznych agencji i organów zdecentralizowanych UE mieszczą się w różnych krajach.

Aby dowiedzieć się więcej o tych biurach, wejdź na stronę http://europa.eu/about-eu/institutions-bodies/index_en.htm

Początek strony

Nowoczesny i elastyczny pracodawca

Nasza oferta dla Ciebie
Wsparcie i rozwój przez całe życie zawodowe

Nowym pracownikom udzielamy nie tylko wsparcia i pomocy przy przeprowadzce. Instytucje UE oferują całościowy pakiet wynagrodzenia, obejmujący fundusz emerytalny, opiekę zdrowotną i konkurencyjną pensję początkową. W zależności od sytuacji życiowej, możesz mieć prawo do takich dodatków jak dodatek za rozłąkę, dodatek na opiekę nad dzieckiem, dodatek transportowy.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków zatrudnienia wszystkich urzędników UE znajdują się w regulaminie pracowniczym oraz w najnowszych informacjach na temat płac urzędników i pracowników zatrudnionych na czas określony.

Wspieramy mobilność zawodową i stały rozwój umiejętności zawodowych, włącznie z nauką języków obcych i programami szkoleniowymi. Pracownicy instytucji otrzymują awanse na wyższy stopień w danej grupie zaszeregowania, natomiast najlepsi awansują szybciej od pozostałych. Umożliwiamy również pracę w elastycznym wymiarze godzin, wspieramy równość szans oraz podejście przyjazne rodzinie.

Początek strony